Benjamin Button gibi doğan yaşlı bebek

0
72

Bangladeş Magura’da 80 yaşınaki bir insanın görümüyle doğan bebek Benjamin Button filmini akıllara getirdi. Bebeğin Progeria adındaki çok nadir görülen bir genetik bozukluğa sahip olduğu öğrenildi.

Brad Pitt’in can verdiği Benjamin Button karakteri uzun süre bütün dünyada tartışılan bir konu olmuştu. Yaşlı doğum gün geçtikçe, ölümüne doğru gençleşen birinin hikayesi. Bangladeş‘te bu hikayeyi andıran bir olay gerçekleşti. Magura’da doğan yüzü kırış kırış yaşlı bebek akıllara bu filmi getirdi.

Kocaman gözleri, kırış kırış yüzüyle minik bebek nadir görülen yaşlanma hastalığı progeria ile doğdu. Bu hastalık 4 milyon doğumda bir görülebiliyor.

80 yaşındaki bir insanın yaşlı görünümüyle doğan talihsiz bebek dünyada da büyük gündem oldu. Dünyanın sayılı inter siteleri Bagladeş’te doğan Progeria hastalığından mustarip bebeği manşetlerine taşırken insanlar da bu tuhaf Benjamin Button hikayesine büyük merakla yaklaşıyor.

Progeria nasıl bir hastalık

Progeria çok nadir görülen genetik bir bozukluktur. Tek bir genin anormal protein üretmesinden kaynaklanır. Bu şekilde doğan bebekler genellikle 13 yaşından daha uzun süre yaşayamazlar.

Baba: Allah’a şükrediyoruz

Hücreleri normalden erken yaşlanan bebekler çok fazla yaşamıyor. Bebeğin babası, Biswajit Patro ise oğlunun durumundan şikayetçi olmadıklarını, sadece Tanrı’ya şükrettiklerini, mutsuz olmaları için bir neden olmadığını söyledi. Aile meraklı insanların evlerini sık sık ziyaret ederek bebeklerini de görmek istediğini belirtti.

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here