Beşiktaş gruptan nasıl çıkar?

Oğuzhan Hacıoğlu
228 kere okundu

Beşiktaş

Beşiktaş gruptan nasıl çıkar? | Futbol - Beşiktaş Haberleri

Şampiyonlar Ligi'ndeki tek temsilcimiz Beşiktaş muhteşem bir geri dönüş yaptığı Benfica maçı sonrası büyük bir avantaj elde ederken Beşiktaş gruptan nasıl çıkar ihtimallerini sizin için değerlendirdik.

Şampiyonlar Ligi 5. hafta mücadelelerinde temsilcimiz Beşiktaş B grubunda kendi evinde Benfica'yı ağırladı. Beşiktaş'ın ilk yarıda 3-0 geriye düştüğü karşılaşmada Benfica gruptan çıkmayı garantilemek üzereyken Portekiz temsilcisine hayatı boyunca unutamayacağı bir ders veren siyah beyazlı ekip karşışamayı 3-3 tamamlayarak gruptan çıkma yolunda büyük avantaj elde etti.

Grupta iddiası kalmadığı halde Napoli karşısında dirençli bir oyun ortaya koyan Dinamo Kiev, diğer karşılaşmadan Beşiktaş'ın istediği sonucun çıkmasını sağladı.

BEŞİKTAŞ'IN GRUPTAN ÇIKMA İHTİMALLERİ

1- 8 puanlı Napoli ve Benfica'nın ardından 3. sırada bulunan Beşiktaş Dinamo Kiev'i yenmesi halinde her halukarda gruptan çıkacak. Eğer Beşiktaş Dinamo Kiev'i yener diğer karşılaşma berabere tamamlanırsa Beşiktaş grup lideri olarak çıkacak.

2- Beşiktaş Dinamo Kiev ile berabere kalır Benfica da Napoli'yi yenerse ikili avarajda Beşiktaş Benfica'dan üstün olduğu için yine Beşiktaş tur atlayan taraf olacak.

BEŞİKTAŞ'IN ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDEN ELENME İHTİMALLERİ

1- Beşiktaş Dinamo Kiev'e yenilmesi halinde ise Napoli ve Benfica karşılaşmasının sonucu ne olursa olsun Beşiktaş elenecek. Benfica ve Napoli kolkola Şampiyonlar Ligi'nde yoluna devam edecek.

2- Beşiktaş Dinamo Kiev ile berabere kalır ve Napoli Benfica'yı yenerse Napoli grup lideri Benfica'da grup ikincisi olarak tur atlayacak. Beşiktaş ve Benfica'nın birbirlerine attıkları gol sayısı eşit olmasına rağmen Benfica deplasmanda Beşiktaş'tan daha fazla gol attığı için ikili avarajda önde olan takım olacak.

3- Beşiktaş Dinamo Kiev ile berabere kalır Napoli ve Benfica maçı da berabere biterse yine Napoli ve Benfica tur atlayan takımlar olacak.


Beşiktaş Haberleri

Yorum