Bilal Erdoğan ile Hamza Yerlikaya mas güreşinde

Serhat Ramay
182 kere okundu

Spor

Bilal Erdoğan ile Hamza Yerlikaya mas güreşinde - Spor Haberleri

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, asrın güreşçisi olarak anılaneski milli sporcu Yerlikaya ile mas güreşi yaptı.

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen Etnospor Kültür Festivali ikinci gün etkinlikleriyle devam ediyor. Küçükçekmece'deki Bezirganbahçe Meydanı'nda gerçekleştirilen ve Anadolu Ajansının da global iletişim ortağı olduğu festivalin ikinci gününde çeşitli dallarda spor müsabakaları ile kültürel aktiviteler gerçekleştiriliyor.

'ASRIN GÜREŞÇİSİ'YLE MAS GÜREŞİ YAPTI

Festivali organize eden Dünya Etnospor Konfederasyonu'nun başkanı Bilal Erdoğan, etkinlik alanlarını gezerken, bazı sporları da bizzat denedi. Mas güreşi alanını ziyaret eden Erdoğan, "Asrın güreşçisi" lakaplı eski milli sporcu ve Cumhurbaşkanı BaşdanışmanıHamza Yerlikaya ile mas güreşi yaptı.

Mücadelede ilk puanı Hamza Yerlikaya alırken, Bilal Erdoğan ikinci puanın sahibi oldu. Müsabaka 1-1 beraberlikle sonuçlandı.

OĞLU ÖMER GALİP OLDU

Bilal Erdoğan'ın oğlu Ömer Tayyip Erdoğan da mas güreşinde mücadele etti. Ömer Tayyip, minik rakibiyle giriştiĞi mas güreşinden galip ayrılan taraf oldu.

MAS GÜREŞİ NEDİR?

Ağaç güreşi de denilen mas güreşinde, iki sporcu arada bulunan bir tahtaya ayaklarını dayayarak, ortada bulunan sopadan tutuyor. Sporcular, ayaklarından güç alarak, rakibini kendisine doğru çekiyor. Rakibini yerden kaldıran veya sopayı rakibinden alan sporcu, puan alıyor.


Spor Haberleri

Yorum