Binali Yıldırım Diyarbakır'daki şehit sayısını açıkladı

Oğuzhan Hacıoğlu
153 kere okundu

Türkiye

Binali Yıldırım Diyarbakır'daki şehit sayısını açıkladı - Türkiye Haberleri

Başbakan Binali Yıldırım Cuma namazı için hareket ettiği esnada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi'nde gerçekleşen terör saldırısında 2'si polis 6'sı sivil 8 şehitin olduğunu bildiren Binali Yıldırım 100'den fazla yaralı olduğunu belirtti.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Aydın Arslan Bulvarı'nda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasına yakın bir noktada, vatandaşlar ve öğrencilerin yoğun bulunduğu bölgede sabah 08.00 sıralarında teröristlerce bomba yüklü araçla saldırı gerçekleştirildi. Saldırı ile ilgili bir açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, "Maalesef bu sabah 08.00 civarında Diyarbakır’da bölücü terör yapacağını yaptı, iğrenç yüzünü tekrar gösterdi.

Diyarbakır'daki patlamada 93 yaralı taburcu oldu

Çevik Kuvvet’in konuşlandığı noktaya, vatandaşın, okuluna giden çocukların olduğu bölgede bir bomba yüklü araç patlatıldı. Şu ana kadar 8 vefat var. 2 polis, 1 teknisyen ve 5 vatandaşımız şehit oldu. Hastanede tedavileri süren 100’ün üzerinde yaralıdan 93’ü taburcu oldu" dedi.

Türkiye genelinde yaşanan internetteki yavaşlama hakkında da bir açıklama yapan Binali Yıldırım yavaşlamanın güvenlik gereği olduğunu ifade etmesinin ardından basın mensuplarının bulunduğu alandan ayrıldı.


Türkiye Haberleri

Yorum