Binali Yıldırım özel hastaneleri uyardı

Oğuzhan Hacıoğlu
159 kere okundu

Türkiye

Binali Yıldırım özel hastaneleri uyardı - Türkiye Haberleri

Başbakan Binali Yıldırım Okan Üniversitesi'nin hastanesinin açılışında özel hastanelere acil hastalarla ilgili uyarılarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım İstanbul'da Okan Üniversitesi Hastanesi'nin açılışında konuştu. Gündemin öne çıkan maddeleri başkanlık sistemi ve cinsel istismar düzenlemesi ile ilgili dikkat çeken mesajlar veren Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları:

CİNSEL İSTİSMAR DEĞİL SİYASİ İSTİSMAR

Ülkemizin kanayan bir yarasını görmezden gelmek bize yakışmaz. Bize yakışan, böyle bir sorun varsa bunu çözmektir. Şimdi bunun üzerine atlayıp buradan ucuz siyaset yapmak eski Türkiye'nin alışkanlığıdır. Bu alışkanlık artık para etmiyor, piyasası yok. Üç bin mağdur insan seçim kampanyalarında her gün önümüze çıktı. Bugün bunun istismarını yapan ana muhalefet partisinin milletvekillerine de aynı şeyleri söylediler. Şimdi sorun İzmir milletvekiline, sorun diğer milletvekillerine, onlar anlatsınlar ama korkar anlatamazlar. Cinsel istismar değil bunların yaptığı siyasi istismar. Kusura bakmasınlar.

BAŞKANLIKTAN KORKACAK NE VAR

Başkanlık sistemi hadi sizi korkuttu, cumhurbaşkanlığı diyelim dedik. Cumhurbaşkanlığının korkacak nesi var. Belediye başkanlığı, meclis başkanlığı ikisi aynı anda seçiliyor. Başkanlık sistemi de bu.

ÖZEL HASTANELERE UYARI

Özel hastanelere uyarılarda bulunan Yıldırım, "Acil gelen hastalardan para alınmamalı" dedi.

Etiketler: binali yıldırım

Türkiye Haberleri

Yorum