Binali Yıldırım: Türkiye'de birçok ili yeniden inşa ettik

Serhat Ramay
126 kere okundu

Türkiye

Binali Yıldırım: Türkiye'de birçok ili yeniden inşa ettik - Türkiye Haberleri

Başbakan Binali Yıldırım, Bayburt'taki toplu açılış töreninde konuştu. Yıldırım konuşmasında 'Türkiye'nin birçok vilayetini yeni baştan inşa ettik.' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Bayburt'ta toplu açılış töreninde konuştu.

İşte o konuşmadan satır başları

Türkiye'nin birçok vilayetini yeni baştan inşa ettik. Sadece Bayburt'a 3 milyar lira yatırım yaptık. Devam eden projelerin maliyeti ise 1 milyar lira. Bayburt'a üniversite kazandırdık, bir tane hastane yaptık, bir tanesini de şimdi yapıyoruz. Bayburt'un içme suyu sorununu çözdük. 188 milyon lira tarım ve hayvancılığa destek yaptık. 4,5 milyon fidan diktik. 54 bin dönüm araziyi sulamaya açtık. Barajlar yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Bugün Bayburt ve ilçeleri için 8 yeni barajın da temelini atıyoruz.

2002 yılında Bayburt'ta bölünmüş yolu yoktu. Bugün 75 kilometre bölünmüş yolu var. Tünellerle Bayburt'u Trabzon'a yaklaştırdık, şimdi de Erzurum'a yaklaştırıyoruz. Gümüşhane karayolları da devam ediyor. 35 milyon lira harcayarak doğal taş üretim merkezini tamamladık. Bayburt civarında 65 taş ocağının taşları bu merkezde işlenecek. Organize Sanayi Bölgesi'nin tüm altyapısı da gelecek sene bitmiş olacak. Herşey Bayburt için, her şey Türkiye için, her şey Türk insanı için.


Türkiye Haberleri

Yorum