Binali Yıldırım'dan başkanlık sistemi için net tavır

Serhat Ramay
159 kere okundu

Türkiye

Binali Yıldırım'dan başkanlık sistemi için net tavır - Türkiye Haberleri

Başbakan Binali Yıldırım başkanlık sistemi için çok net bir tavır ortaya koydu.

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti'nin Afyonkarahisar kampının kapanışında yaptığı konuşmada başkanlık sistemi hakkında net mesajlar verdi

Başkanlık teklifinin en kısa sürede Meclis'e geleceğini belirten Başbakan, "Yüce Meclis teklifimizi görüşecek ve bu teklif milletin önüne gidecek. Meclisimiz ister 367, ister 330'la anayasa değişikliğini onasın, son kararı millete götüreceğiz." dedi.

Başbakan şöyle konuştu;

"Hem yeni anayasa, hem de başkanlık sistemine ilişkin çalışmalarımızı tamamladık. Yeterince tartıştık, konuştuk, görüştük, istişareleri yaptık. En kısa zamanda Meclis'e getirmek ve yüce Meclis'in iradesine teslim etmek. Yüce Meclis teklifimizi görüşecek ve bu teklif milletin önüne gidecek. Meclisimiz ister 367, ister 330'la anayasa değişikliğini onasın, son kararı millete götüreceğiz. Artık Türkiye sistem tartışmasını bir kenara bırakması, enerjisini gücünü geleceği inşaa etmeye ayırması gerekiyor. Türkiye pek çok tehditle karşı karşıya. Bütün bunlar karşımızdayken, bir de sistemle ilgili tartışmayı sürdürürsek, ülkeyi geleceğe taşımakta zaman kaybı yaşarız. "


Türkiye Haberleri

Yorum