Binali Yıldırım'dan Donald Trump'a tebrik telefonu

Serhat Ramay
104 kere okundu

Türkiye

Binali Yıldırım'dan Donald Trump'a tebrik telefonu - Türkiye Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından ABD'nin yeni 1 numarası Donald Trump'a bir tebrik telefonu da Başbakan Binali Yıldırım'dan.

Başbakan Binali Yıldırım, ABD başkanlığına seçilen Donald Trump'ı telefonla arayarak, tebrik etti.

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'deki başkanlık seçimlerini kazanmasından dolayı tebriklerini ilettiği Donald Trump'a, seçim sonuçlarının ABD halkı için hayırlı olması temennisinde bulundu.

ABD İLE İLİŞKİLER HER ZAMANKİNDEN DAHA ÖNEMLİ

Karşılıklı saygı, ortak menfaat ve değerlere dayanan Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin bugün güçlü, dayanıklı ve her zamankinden önemli olduğunu vurgulayan Yıldırım, görüşmede, önümüzdeki dönemde iş birliğini daha da ileri bir seviyeye taşımak için ortak gayretlerin devam edeceğini belirtti.

Başbakan Yıldırım'a teşekkür eden Trump da Türkiye'ye özel önem atfettiğini, Türkiye-ABD ilişkilerinin ve iki ülke arasındaki diyaloğun önümüzdeki dönemde daha da geliştirilmesini öncelikli gördüğünü kaydetti.

Görüşmede ayrıca, bölgesel ve uluslararası konularda eş güdümün güçlendirilmesi ve bu çerçevede karşılıklı üst düzey temasların devamı yönündeki ortak iradenin teyit edildiği vurgulandı.


Türkiye Haberleri

Yorum