Bize her yer Trabzon mu?

Erol Yoldaş
383 kere okundu

Köşe Yazıları

Bize her yer Trabzon mu? - Köşe Yazıları Haberleri

Futbol aşığı kentimize gidelim. Genci, yaşlısı, ninesi, dedesi hepsi için bir sevdadır Trabzonspor.

Son yıllarda her ne kadar başarısızlık ve olaylarla anılsa da Trabzonspor şehirde herkes için vazgeçilmez bir sevdadır.

Trabzon insanını şöyle tanımlamak mümkün; aceleci, sabırsız, korkusuz, milliyetçi ve Trabzonspor aşığıdır. Tabi bu durumun avantajları olduğu kadar dezavantajları da oluyor, örneğin üç büyükler İstanbul maçlarında ‘hamsi hamsi’ diye dalga geçip veya gol olduğunda megafondan gollll!! diye uzatarak birkaç dakika bağırıp anons yapan İstanbul takımları Trabzonlu futbol severleri kudurtabiliyor ardından Trabzon’daki maçta iki kışkırtma daha yaptı mı tamam zaten Trabzonspor taraftarında geri vites yok! Sonra olaylar olaylar, artık İstanbul seyircisi Trabzonspor ve taraftarına daha duyarlı olmalı, eğer öyle olursa hiçbir olayla karşılaşmazlar. Unutmayın ‘Rakibe Saygı’

Trabzonspor’un beklenen stadyumu çok yakında hizmete girecek. Dünyada bu güzellikte bir tane daha stadyum yok! Trabzonspor taraftarının ve hepimizin beğeneceği, hayranlık duyacağı bu harika stadyum için emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Trabzon’da bombalar arka arkaya geliyor. Bu yıl transferler planlı yapıldı şampiyonluk potasından kopmazlar, bence en geç seneye şampiyonluk gelir. İlk defa bu kadar akıllı, sistemli ilerliyorlar. Nevzat Aydın bu işe kendini adamış yeni stadyumla birlikte ben bu başarının geleceğine eminim. Artık Trabzonspor seyircisi her maça gelsin, takım yenilince stadyumdan ayağını kesmesin bu geçmişte çok yapıldı.

Altyapıda Barcelona modelini hayata geçirmeye çalışıyorlar. Yönetim değişse bile hocalar değişmeyecek, geçmişte Gökdeniz Karadeniz, Fatih Tekke ve Yusuf Erdoğan takıma kazandırıldı. Bence bu modelle daha çok futbolcu kazanacaklar ama çakma diye tabir edilen oyunculardan uzak durmak kaydıyla.

Türkiye’de profesyonel altyapı kulüplerinde hocaların çoğunluğu Trabzon doğumlu hocalar eğer Trabzonspor isterse tüm Türkiye profesyonel kulüplerin altyapılarından yetenekli çocuklar bulabilir çünkü her kulüpte Trabzonlu hoca var.

Gaziantepspor bu hafta şansa ve oyunu soğutarak yendi. 10 kere karşılaşsalar 1 kere yenerdi. O da bu sefere denk geldi. Kimse telaş etmesin bu yıl Trabzonspor ligin son maçlarına kadar şampiyonluğu kovalar.

Önümüzdeki 2 sezon Trabzonspor müthiş bir çıkış yapacak. Benim Trabzonspor taraftarından istediğim tahriğe kapılmamaları ‘sabır, sabır, sabır’ yoksa Trabzonlu teyzelerim değnekleriyle maçlara gelir ve uşaklara gerekeni yapar. Küçüğünden büyüğüne herkes için bir sevdadır Trabzonspor.


Köşe Yazıları Haberleri

Yorum