Bizlerden bunları istemeyin beyler

Ayşe Çolak
509 kere okundu

Köşe Yazıları

Bizlerden bunları istemeyin beyler - Köşe Yazıları Haberleri

“Kadınlar Ne İster” diye bir film yapmışlar da, “Erkerler Ne İster” diye bir film niye yapmamışlar? Aslında olaya buradan başlamak lazım belki.

Belki de kadınların istedikleri çok normal, doğal ve samimi şeyler iken, erkeklerin kadınlardan bekledikleri ve istedikleri şeylerin gerçeklikten uzak, hayallerden oluşuyor olmasından kaynaklanıyordur. Ya da biraz sert gireyim olaya, erkekler öyle abuk sabuk şeyler bekliyorlar ki bizden, belki de bunu film yapıp, bütün dünyaya duyurmak istemediler. Şimdi erkeklerin pek söylemese de, gizlese de bizden neler beklediği, istediği, ama boşuna beklediği olmayacak o hayallerini yazayım size. Gerçi bununla ilgili 300 sayfalık bir kitap yazarım ama kısaltacağım artık.

- ÇABUCAK HAZIRLANMAMIZ

Beyler, beyler… Lütfen bunu düşünmeyin bile. Hiçbir kadın 30 dakika içinde hazırlanamaz. Bu çok büyük bir hayal. Bir kere, bizim banyoya girip, banyo yapmamız dahi en iyi şartlarla 30 dakika sürer. Banyodan çıktıktan sonra saç tarama, kurutma ekle 30 dakika, makyaj içinde 30 dakika ekle, ben 10 dakikada halledenlerdenim ayıptır söylemesi ama herkes benim gibi hızlı makyaj yapamaz, mesela benim kardeşim, neredeyse hazırlanmaya 1 gün önceden başlayacak olanlardan. Kıyafet seçme, giyinme içinde 20-30 dakika ekle (Bu 30 dakika kıyafet daha önceden belirlenmiş ve hazırlanmış ise geçerlidir, yoksa 1 saatten aşağı sürmez bu iş) toplam da ne etti? Ne etti yav? 120 dakika, yani bize maksimum 120 dakika gereklidir. Lütfen bize hazırlanırken psikolojik baskı uygulamayınız. Kapının önünde bekleyip, evin içinde dört dönüp sinirlerimizi bozmayın. Bunu yaparsanız trip yemeyi göze alın.

- İLİŞKİYE BAŞLAMAYA CESARET EDEMEDİĞİ KADINLARIN EVDE ONLARI BEKLEMESİNİ İSTEMEK

Cümle dahi çok korkunç oldu dimi. Ama maalesef böyle bir gerçek. Beyefendimiz kadınla, konuşur, ilgilenir ama bir türlü ilişkiye başlamaya cesaret edemez, ama kendinde kadının her hareketine, her görüştüğü erkeğe karışmayı hak görür. Kusura bakmayın beyler, siz o kadınla gerçek bir ilişki başlatmadığınız sürece, o kadın da başka erkeklerle flört edecektir. Yani öyle siz dışarı çıkacaksınız, başka kadınlarla flört edeceksiniz, o kadın sizin eliniz altında olacak, yok öyle bir dünya, geçiniz.

- HEM BAKİRE OLSUN HEM SEKSİ OLSUN HEM MASUN OLSUN

Pardon ama manyak mısınız siz? İlk buluşmada öpüşünce hafif kadın, ilk buluşmada öpüşmeyip, mesafe koyunca rahibe, benzetmelerini yapanlar kim? Dekolte, mini giyinen kadınların içine düşerken, kendi sevgilisi ve eşinin o tür kıyafetler giymesini istemeyen adamlar. Ne istiyorsunuz acaba? Her kadının kendine göre kuralları vardır. Kimi rahattır ilk buluşmada dahi ileri giderken, kimi sizden emin olmak ister zaman gerekir her şey için. Kuralları olan kadınlar hakkında salak saçma yorumlar yapmak yerine gerçek niyetinizi açık ve net söylerseniz hiç bir şey olmaz merak etmeyin. Karşınızdaki kadın da size ne istediğini söyler. Ortak bir noktada buluşursanız olay gider gitmezse de bi daha görüşmezsiniz, önündeki maçlara bakar herkes.

- SÖYLEDİĞİNİZ HERŞEYE SORGUSUZ SUALSİZ İNANMAMIZI BEKLİYORSUNUZ

Bununla ilgili tek cümle kuracağım lütfen böyle bir kadın istiyorsanız “oy verdigo partinin başkanına laf ettirmeyen birini bulun” lakin biz kadınlar inanmıyorsak, sorgularız. Ve bir şey daha, biz kadınlar birine karşı çok derin sevgi besliyorsak, 6. Hissimiz çok güçlü olur, gözümüz görmese de, hissettiğimiz şeyler genelde doğru çıkar.

- TRİP ATMASIN

Sen bir kadının doğum günün unutursan, tripi değil hatta kafana saksıyı bile hak etmişsindir. Tartışmayalılm.

- HEM AKILLI OLSUN HEM HERŞEYİ BİLMESİN

Akıllı, başarılı ve biraz da güzel bir kadın istersiniz. Böyle bir kadına sahip olunca bu özelliklerinden şikayet etmeye başlayan büyük bir grup var. Kendinden üstün olan kadından rahatsızlık duyan.

İşte bunlar benim aklıma gelen erkelerin kadınlardan istediği, olmayacak isteklerden bazıları. Bu arada bir de, hem zayıf olsun, hem de dolgun göğüslü ve kalçalı isteği var. O konuya hiç girmiyorum. Ya sıska olup, dedikleri özelliklere estetik ile sahip olacağız, sonra arkamızdan kaportayı tamamen yenilemiş diye dalga geçekler, ya da onları takmayacağız, mutlu olduğumuz bedende yaşayacağız.

Son sözümü söylemem gerekirse, erkeksiz bir dünya mümkün değil. Sıkıcı olurdu sanırım. Benim gibi futbol manyağı bir kadın mesela az sayıda futbol bilgisi olan kadınlar arasında sıkılırdı,hatta futbol bile olmazdı dimi… Ne biliyim, kaos yaşamadığım bir ilişki yaşamadan bu dünyadan göçüp gitseydim eksik giderdim. Düşünsenize erkekler olmasaydı, sadece kadın olsaydık, bir Firdevs Yöreoğlu’nu tanımayacaktık. Bir Bihter Behlül aşkına şahit olamayacaktık Brad Pitt denen yaratıktan haberimiz olmayacaktı. Bizi ne kadar sinir etse de (belki sinir etmesi çekici bile olan) adamların yaşattığı duyguları yaşamayacaktık. Yine de şımarmaya gerek yok. Biz kadınları sinir eden hareketleriniz karakteristik özellikleriniz var. Onları da bir dahaki yazımda kaleme alacağım. Görüşmek üzere.


Köşe Yazıları Haberleri

Yorum