Bruma: 2014 dünya kupasına gitmeyi istemiştim

Metehan Nazlı
104 kere okundu

Galatasaray

Bruma: 2014 dünya kupasına gitmeyi istemiştim | Futbol - Galatasaray Haberleri

Galatasaray'ın bu sezon parlayan yıldızı Bruma, kulüp televizyonuna konuştu. Bu sezon Beşiktaş'a attığı golü halen unutmadığını ve 2014 Dünya Kupası'na gitmeyi çok istediğini ancak sakatlığı sebebiyle gidemediğini vurguladı.

Galatasaray'da bu sezon performansı ile göz dolduran Portekizli Bruma, kulüp televizyonuna konuştu. Şu ana kadar gösterdiği performanstan çok memnun olduğunu vurgulayan Bruma, bu başarısını antrenmanlarda yüzde yüz performansla çalışmasına bağladı.

'Bu sezonun en parlak anı Beşiktaş'a attığım gol'

Ligde şuana kadar oynadığı maçları değerlendiren Bruma, "Sezonun en parlak anı Beşiktaş'a attığım goldü. Bir rüya gibiydi. Maçı kazanamadık ama benim için çok önemli bir andı. Hakan Balta'dan pas istedim, verdiği pas rakibe gitti. Daha sonra baskı yaparak topu kazandım. Önümde boşluk buldum. O anda kendime güvenim üst seviyedeydi, o boşluğu değerlendirmek istedim. Rüya olarak nitelendirebileceğim bir gol attım. Çok güzeldi. Benim amacım oynadığım süre boyunca gol ve asist anlamında takımıma yardımcı olabilmek." dedi.

'İyi işler çıkaran hocamız var'

Hocası Jan Olde Riekerink'e de değinen Bruma, " En önemli özelliklerimden biri dripling ve adam eksiltmek. Her maç buna odaklanıyorum ve bu özelliğimi geliştirmek istiyorum. Rakiplerimi de anlayabiliyorum. Sinirlenebilirler, bu futbolun içinde olan bir şey. Hepsine saygım sonsuz. Bu benim en önemli özelliklerimden biri. Bu özelliğimi de her antrenman ve maçta geliştirmek istiyorum.
Gerçekten iyi bir teknik direktörümüz olduğunu düşünüyorum. Sadece bana değil tüm takım arkadaşlarıma ve gençlere önem veriyor. Biz de onun söylediklerini sahada yapmaya çalışıyoruz. Zor bir dönemde görevi devralan, iyi işler çıkaran bir hocamız var." şeklinde konuştu

'2014 Dünya Kupası'na sakatlığım nedeniye gidemedim'

2014 Dünya Kupası'na sakatlığı sebebiyle gidemediğini aktaran Portekizli yıldız futbolcu, "2013-14 sezonundaki sakatlığım çok zor bir dönemdi. O zamanki beklentilerim Portekiz Milli Takımı'yla Brezilya'daki Dünya Kupası'na gitmekti. O anda arkadaşlarım ve ailem benim yanımdaydı. Ne kadar üzse de bu tip sakatlıklar futbolda var. Ama bu geride kaldı. Bana verilen destekle yeniden sahalara döndüm ve şu anda en iyi şekilde performansımı sahaya yansıtmaya çalışıyorum." dedi.

'Sociedad kulübü bana çok şey kattı'

İspanyadaki Sociedad kulübünün futbol açısından kendisine çok şey kattığını ve kulübün kendisine büyük destek olduğunu aktaran Bruma, "Real Sociedad'da bir sene geçirdim. Güzel anlardı. Kulübün bana gösterdiği destek ve sevgi inanılmazdı. Şu anda iyi futbol oynuyorsam onların payı çok büyük. Fiziksel olarak daha iyi seviyedeyim. Son vuruşlarımı da orada geliştirdim. Gerçekten Real Sociedad kariyerimdeki en önemli noktalardan biri.

Bazı rakipler çok kapalı oynuyorlar. Özellikle benim kullanabileceğim alanları çok kapatıyorlar. Ben de maç boyunca kendime alan yaratmak zorunda kalıyorum. Saha içinde beni en çok zorlayan noktalardan biri bu.

Buraya ilk geldiğimde bu senaryoyu hiç tahmin etmiyordum. Ama bence gayet de iyi oldu. Türkiye'deyim, Galatasaray'dayım, çok mutluyum. Burada olmanın hakkını verip her gün daha iyiye gitmeye çalışıyorum." ifadelerini kullandı.

'Hedefim Portekiz Milli Takımı'nda oynamak'

Hayalinin kendi milli takımında oynamak olduğunu ve bu hedefini gerçekleştirmek için öncelikle Galatasaray'da iyi bir performans sergilemesi gerektiğini vurgulayan Bruma, "Her oyuncunun hayali kendi milli takımına gitmektir. Benim de en büyük hayallerimden biri Portekiz A Milli Takımı için oynamak. Bunun için en önemli yol Galatasaray'dan geçiyor. Kendi kulübüm için en iyi şekilde hizmet edip milli takımı hak etmem gerekiyor. Bunun bilincindeyim, her antrenmana da bu bilinçle çıkıyorum.
Bruma'nın tam bir anlamı yok. Babamın bana taktığı bir isim. Küçüklüğümden beri süregelen, evde devamlı kullandığımız bir isim. Okulda ise Armindo adını kullanıyorlardı. Futbol hayatıma başladığımda o isim çok hoşuma gittiği için aynı şekilde devam etmesini istedim.

Taraftarları mutlu edecekse bana bir top versinler; tüm rakibi geçebilirim. Onlar bizim için ve benim için çok önemliler. Verdikleri destek ortada. Umarım bu sene şampiyon olarak onları mutlu edebiliriz." dedi.

Etiketler: brumagalatasaray

Galatasaray Haberleri

Yorum