Bükülebilir iPhone gelebilir

Alaattin Han
237 kere okundu

Teknoloji

Bükülebilir iPhone gelebilir - Teknoloji Haberleri

Amerikan teknoloji devi Apple'ın ortaya çıkan bir patenti gösteriyor ki, gelecekte bükülebilir bir iPhone modelini görebilmemiz mümkün hale gelecek.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ilk çıktığında cihazların kolayca bükülebildiği ortaya çıkmış ve bu olay sosyal medyada Bendgate ismiyle büyük yankı uyandırmıştı.

Bükülebilir iPhone gelebilir

Şimdi ise ortaya çıkan bir Apple patenti, gelecekte bükülebilir bir iPhone modelinin olabileceğini gösteriyor. Tabii ki bu sefer Bendgate olayındaki gibi bu bir hata değil, özellik olması muhtemel.


Ortaya çıkan fütüristik iPhone patentine göre, bükülebilir ve katlanabilir bir tasarım anlayışına sahip iPhone modelinde, malzeme olarak seramik kullanılabileceği tahmin ediliyor.

Hatırlarsanız Apple Watch Series 2 için seramik malzeme kullanan bir model tanıtmışlardı.

Bükülebilir iPhone patenti

Şu anda ortaya çıkan iPhone patenti ile ilgili ne yazık ki çok az bilgi var. Gelecekte bu patentin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini zaman gösterecek ancak şu anda katlanabilir akıllı telefon çalışmaları yapan tek şirketin Apple olmadığı aşikar.

Samsung'un da böyle bir telefon üzerinde çalıştığı uzun zamandır bilenen bir gerçek. Bakalım gerçek bir modeli ilk hangi firmadan ve ne zaman görebileceğimizi zaman gösterecek.


Teknoloji Haberleri

Yorum