Bülent Ersoy'dan Atatürk'e açık mektup

Oğuzhan Hacıoğlu
370 kere okundu

Magazin

Bülent Ersoy'dan Atatürk'e açık mektup - Magazin Haberleri

Diva lakabıyla anılan başarılı müzisyen Bülent Ersoy, Atatürk'e ilişkin duygularını içeren bir mektup paylaştı. Diva'nın Atatürk'e yazdığı açık mektup kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Geçtiğimiz günlerde sahibi olduğu kürkleri açık arttırma ile satışa çıkararak ihtiyaç sahibi vakıflara bağışlayacağı açıklanan Bülent Ersoy, Atatürk'ün 78. ölüm yıldönümünde bir mektup kaleme aldı. Diva Atatürk ile ilgili duygu ve düşüncelerini anlattığı mektupta duygusal ifadelere yer verirken Atatürk'ten bahsederken "Sayın Ulu önderim, Atam" ifadelerine yer verdi.

BÜLENT ERSOY'UN ATATÜRK PAYLAŞIMI

Evinin balkonunda kaleme aldığını ifade ettiği satırlarda Atatürk'ü anlataş Bülent Ersoy'un açık mektubu şöyle:

"Akl-ı bali olduğu yıllarımdan bugüne değin tüm 10 Kasımların sabah 09:05 geçe saatlerinde olduğu gibi, bugün de yine son nefesime kadar yüreğimde hissedecek olduğum bağımlılığım; minnet, şükran ve rahmetle andığım şu an, evimin balkonunda riyasız derin saygım ve engin sevgimle zaat-ı alinizi yad eden bir saygı duruşundaydım yine Sayın Ulu Önderim Atam..

Ruhunuz şad, kabriniz nur, mekanınız cennet olsun inşallah. Aslında her ne kadar gözlerinizin o berrak mavi parıldayışı ile eşdeşleşmeyip ağlayan gökyüzünün pusluluğu ile grileşmiş, bir uçtan bir uca seyrettiğim denizin o gri-mavisi karşımda olsa da ben yine de o masmavi parıldayan gözlerinizin derinliğinde kaybolmuşum gibi dalgın gözler, kısık bir ses ve de üzgün ruhumla...

En çok sevdiğiniz o makam olan Evç Makamı ve bu makamın en güzel örneklerinden birtanesi olan merhum büyük bestekar Saadettin Kaynak üstadın şaheseri "Şahane Gözler Şahane" adlı eseri terennüm ediyorum; kalb-i derunumdan zaat-ı alinize ithafen tüm hürmetimle Büyük Atam. Lütfen kabul buyurunuz efendim."


Magazin Haberleri

Yorum