Bunları yapan yandı! Kabus İstanbul’da!

Hakan Ödemiş
239 kere okundu

Yaşam

Bunları yapan yandı! Kabus İstanbul’da! - Yaşam Haberleri

Sürücülerin trafikte çok çekindiği sistem olarak da bilinen TEDES İstanbul’a geliyor. Hız limiti ve kırmızı ışık ihlalini denetleyecek olan sistem kentin 130 ayrı noktasına kurulmuş olacak.

İstanbul’da kırmızı ışık ve hız ihlali önlenmesi maksadıyla Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) kurulması için çalışmalar başlandı.

Hız limiti ve kırmızı ışık ihlali araç tiplerine göre ayrı ayrı değerlendirme yapabilecek kapasitede sistem sürücü itirazlarına yer bırakmamış olacak fotoğraf ve elektronik kayıt yapmış olacak.

TEDES nerelerde kurulacak?

TEDES, 112 noktaya kırmızı ışık, 18 noktaya da hız denetim için konulacak. TEDES’ kurulacağı yerler arasında aralık ayında açılışı yapılacak Avrasya tüneli de var. Ayrıca D-100 karayolunda belirlenen hız limitini aşan sürücü de ceza uygulanması yapılacak.

Gece saatin de aydınlatma ışığı sistemiyle araçların plakaları kayıt altına alınacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü tarafından önümüzdeki ay ihaleye çıkılacak proje, 550 günde tamamlanmış olacak. İBB Trafik Müdürlüğü tarafından yapılan sistem denetimi Emniyet Müdürlüğü ile birlikte yapılacak.


Yaşam Haberleri

Yorum