'Büyük takımların oyuncuları alt lig ekipleri karşısında motive olmaz'

Metehan Nazlı

Galatasaray

'Büyük takımların oyuncuları alt lig ekipleri karşısında motive olmaz' | Futbol - Galatasaray Haberleri

Açık Met Korkusuz gazetesinin spor yazarı Kadir Çetinçalı Türkiye Kupası'nda oynanan Galatasaray Elazığspor maçını yorumladı.

Kupa maçlarının normal koşullarda değerlendirilemeyeceğini ifade eden Çetinçalı, büyük takımların oyuncularının alt liglerden gelen takımlara karşı hiçbir zaman motive olmadığını dile getirdi. Ancak genç futbolcuların bu maçları vitrin gözüyle baktiğini söyleyen Çetinçalı, bu maçların genç futbolcular için büyük bir şans olduğunu dile getirdi.

'Sinan Gümüş bu maçları artık vitrin olarak görmüyor'

Galatasaray'da üst düzey forma rekabetinin güç olduğunu Elazığspor maçında gördüğünü belirten Çetinçalı, "Sinan Gümüş için geçen yıl bu tür maçlarda kendini göstermek bir hedefti ve bunu başarmıştı. Sinan Gümüş sonrasında çok şey başarmış havasına girdiği için bu sezon kupa maçında oynamayı angarya görüyor. Almanya'da yetişmiş olsa da gen itibariyle klasik Türk. Buna karşılık takımda forması garanti olan Carole, üst düzey disiplin ile oynuyor. Rakibin de hatasından bitmek üzere olan pozisyona hayat verip golü buldu." ifadelerinde bulundu.

'Yasin dışında rakip takımın üzerine giden futbolcu yoktu'

Elazığspor maçında Galatasaray'ın bolca gereksiz yan pas yaptığını dile getiren Çetinçalı, "Risk alıp, rakibin üzerine giden adam eksiltmeye çalışan oyuncu Yasin dışında yok gibiydi. Cavanda tescilli hayal kırıklığı. Riekerink Sabri'ye forma vermekte haklı ancak Cavanda'nın transferini isteyen de Riekerink'ti. Sabri'nin yedeğinin Belçika Milli Takımı'na çağrılması da ayrı bir garabet neyse ki bizi ilgilendirmez!" dedi.

'Galatasaray'ın kadrosu geniş değil'

Galatasaray savunmasının Elazığspor maçında da kötü bir performans sergilediğini vurgulayan Çetinçalı, "Konuk ekip 2. yarının başlarında eşitliği bulacak pozisyonları deneyimsizlik eseri heba etti. Böylesi maçta taktik veya sonucu bir kenara koyalım. Bir kez daha gördük ki Galatasaray'ın kadrosu yöneticilerin iddia ettiği gibi geniş ve alternatifli bir kadro değil. Çok hayalet adam var parçalı formayı hak etmeyen, takımda rekabet oluşturamayan." şeklinde konuştu


Galatasaray Haberleri

Yorum