Canan Karatay'dan Fenerbahçe açıklaması

Oğuzhan Hacıoğlu
250 kere okundu

Fenerbahçe

Canan Karatay'dan Fenerbahçe açıklaması | Futbol - Fenerbahçe Haberleri

Ünlü diyetisyen Canan Karatay Fenerbahçeli Volkan Demirel'in neden gol yediğini açıkladı. Sporcu sağlığı ve beslenmesi ile ilgili bilinen yanlışları değerlendiren Karatay karbonhidratın sporcuların zehiri olduğunu iddia etti.

Canan Karatay, CNN Türk'te yayınlanan Gündem Özel programında Fenerbahçeli olduğunu söyledi. Lefter Küçükandonyadis'in hayatının mutlaka okunması gerektiğini belirten Karatay, Volkan Demirel hakkında da ilginç bir yorumda bulundu. Protein tozununun kullanılmaması yönünde uyarılarda da bulunan Canan Karatay Türkiye'deki sporcuların yanlış beslendiğini ifade etti.

Yabancı ülekelrde tenisçilerin 7-8 saatlik bir entrenman gerçekleştirdiğini dile getiren Canan Karatay Türkiye'deki sporcuların da yağ ve protein ağırlıklı beslenmesi gerektiğinin altını çizdi. Yumurtanın beyazının ve sarısının ayrılmaması gerektiğini dile getiren Canan Karatay ancak ikisinin beraber tüketildiğinde yumurtanın faydalı olabilecğeini belirtti.

Volkan neden gol yiyor?

Maçlar hakkında da kkonuşma yapan Canan Karatay eskiden beri Fenerbahçeli olduğunu söyleyerek Lefter'in hayatının okunmadı gerektiğini söyledi. Lefter'in her sabah 2 yumurta ve balık yediğini söyleyen Canan Karatay, hayatı boyunca aynı kiloda sabit kaldığını dile getirdi. Diğer futbolcuların futbolu bıraktıkları anda hemen şiştiğini dile getiren Canan Karatay maçtan önce makarna yiyen futbolcuların birinci yarıyı çok iyi geçirdi ancak ikinci yarı tıkandıklarını söyledi.

Fenerbahçeli Volkan Demirel'in de bu yüzden ilk yarı dinlendiğini ancak ikinci yarının uzatma dakikalarında gol yediğini ifade eden Canan Karatay programın sunucundan alkış aldı.


Fenerbahçe Haberleri

Yorum