Cerablus operasyonu sürecek! Erdoğan'dan düşmana mesaj

Serhat Ramay
199 kere okundu

Türkiye

Cerablus operasyonu sürecek! Erdoğan'dan düşmana mesaj - Türkiye Haberleri

30 Temmuz vesilesiyle mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz ruhuna vurgu yaparken Cerablus'taki operasyonun kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriye'de süren operasyonlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada kararlılık mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi kutlu yürüyüşünden alıkoymak isteyen terör örgütlerinin hain saldırılarına aldırmadan, ihanet çetelerini bozguna uğratarak, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde mücadelemiz sürecektir. 30 Ağustos Zaferi, özellikle bugün ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları için ders olmalıdır. 15 Temmuz kanlı darbe girişimi karşısında milletimizin ortaya koyduğu tavır, bu topraklarda 'Büyük Taarruz' ruhunun ne kadar diri olduğunun ifadesidir." dedi.

Cerablus operasyonu sürecek

Türkiye, terör örgütleri arasında ayrım yapmadan, vatandaşlarının can güvenliğini sağlayacak adımları hem ülke toprakları içinde, hem de terör örgütlerinin yuvalandığı komşu ülkelerde atmaya kararlıdır. Uluslararası Koalisyon ile işbirliği içinde 24 Ağustos'ta başlatılan Cerablus harekatı, bu kararlığımızın ve irademizin bir yansımasıdır. Operasyonlarımız, DAİŞ, PKK ve onun Suriye kolu YPG gibi terör örgütleri vatandaşlarımız için bir tehdit olmaktan çıkarılana kadar devam edecektir.


Türkiye Haberleri

Yorum