CHP Erzurum İl Başkanı Tacettin Kızıloğlu'ndan Haberbedava.com'a özel açıklama

Metehan Nazlı
483 kere okundu

Türkiye

CHP Erzurum İl Başkanı Tacettin Kızıloğlu'ndan Haberbedava.com'a özel açıklama - Türkiye Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi Erzurum il Başkanı Tacettin Kızıloğlu Haberbedava.com'a özel açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan tutuklamaları tasvip etmediklerini ve bu gibi durumların Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yakışmadığını aktaran Kızıloğlu, haber alma hürriyetinin kısıtlandığını söyledi.

CHP Erzurum İl Başkanı Tacettin Kızıloğlu Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan tutuklamalar hakkında Haberbedava.com'a konuştu. Basın özgürlüğünün gelmesini arzuladıklarını belirten Kızıloğlu, Şuan içinde bulunduğumuz olağanüstü süreçte tabi ki basına, basın özgürlüğüne yapılan müdahalelere biz tasvip etmiyoruz. Cumhuriyet gazetesi önemli bir gazete, çünkü ismi Cumhuriyet. Cumhuriyet gazetesi önceden FETÖ terör örgütüne karşı bir mücadele içerisindeydi, ama şimdi FETÖ örgütüyle bir tutuluyor. Bence yanlış yapılıyor. Zaten basının üzerine çok gidilmeye başlandı, halihazırda birçok gazeteci, televizyoncu tutuklu bulunuyor. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yakışmayan durumlar. Bu durumun bir an önce son bulması için biz Cumhuriyet Halk Partisi Erzurum İl Teşkilatı olarak çalışacağız ve mücadelemizi vereceğiz. Artık basınımıza basın özgürlüğü gelmesini istiyoruz ve arzuluyoruz. Basına yapılan bu gibi durumlar dünyada bizi küçük düşürmeye başladı diyebilirim. Toplumumuzun haber alma hürriyetine kısıtlama yapılıyor. Bunların düzelmesini istiyoruz ve bu yönde mücadelemizi vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

CHP Erzurum Gençlik Kolları Başkanı Efkan Burma ise, “İsmi Cumhuriyet olan bir gazete bazılarını gocunduruyor. Basın özgürlüğümüzün artık gelmesini istiyoruz. Cumhuriyet gazetesi Türkiye’nin en köklü gazetesidir. Bu gazeteye yapılan tutuklamaları asla kabul etmiyoruz. Bir an önce serbest bırakılmalarını istiyoruz. Cumhuriyet Gazetesi'ni yok etmeye çalışıyorlar. Buna biz Cumhuriyet gençleri olarak gazetemize sahip çıkacağız.” ifadelerinde bulundu.


Türkiye Haberleri

Yorum