CHP milletvekili Bülent Tezcan'ı vuran kişi yakalandı

Serhat Ramay
562 kere okundu

Türkiye

CHP milletvekili Bülent Tezcan'ı vuran kişi yakalandı - Türkiye Haberleri

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ın silahla ayağından vuran saldırgan kısa sürede yakalandı.

CHP Aydın Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, silahlı saldırıya uğradı. Aydın’da bir restoranda gerçekleşen saldırıda, Bülent Tezcan’ın ayağından yaralandığı belirtildi. Saldırının ardından CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve çok sayıda milletvekili Aydın’a hareket etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir sergiye katıldı. Serginin ardından Tezcan ve partililer, CHP Aydın İl Başkanlığı karşısındaki restorana gittiler.

Yemek sırasında kimliği bilinmeyen bir kişi, silahını çekip Tezcan’a ateş etti. Ayağından yaralanan Tezcan, Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Duvar’a Tezcan’ın hastanede olduğunu ve sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Olayın akşam düzenlenecek cumhuriyet yürüyüşü öncesinde yaşandığını anlatan Yıldız “Bülent Bey ve partililer yürüyüşü bir lokantada beklerken adamın biri silahla gelip ayağından vuruyor” dedi. Yıldız, olayın siyasi bir yanı olup olmadığının araştırıldığını söyledi.

SALDIRGAN YAKALANDI

Bülent Tezcan’a silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişinin Alparslan Sargın olduğu belirtildi. Yaralama suçundan sabıkası olduğu belirtilen Sargın’ın olayın ardından yanındaki arkadaşı ile birlikte kaçtığı ifade edildi.

Saldırgan Alparslan Sargın, Kuşadası ilçesinde yakalandı.

‘SAYGILI OLACAKSINIZ’

CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, CNN Türk televizyonuna bağlanarak, Tezcan’a yönelik saldırıya ilişkin bilgiler verdi. İnci, saldırganın ‘saygılı olacaksınız’ diye bağırdığını ve Tezcan’a tek ateş ettiğini belirtti, “O esnada yanındaydım, ben ambulansa bindirdim” dedi.

Etiketler: bülent tezcanchp

Türkiye Haberleri

Yorum