CHP'den olağanüstü toplantı çağrısı

Serhat Ramay
170 kere okundu

Türkiye

CHP'den olağanüstü toplantı çağrısı - Türkiye Haberleri

CHP Merkez Yönetim Kurulu, Gaziantep'teki terör saldırısı sonrası olağanüstü toplantı kararı aldı.

Dün akşam Gaziantep'te bir kına gecesi yaşanan ve 50 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının ardından CHP Merkez Yönetim Kuruluolağanüstü toplantı kararı aldı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilecek olan toplantı 17'de başlayacak.

"TERÖRLE MÜCADELE YÖNTEMLERİ DEĞİŞTİRİLMELİ"

Saldırı sonrası NTV'ye bağlanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, yaşanan katliamı lanetledi.

Türkiye'nin terör konusunda yeni bir yaklaşıma ihtiyacı olduğunu vurgulayan Böke, terörle mücadele yöntemlerinin değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Böke'nin konuşmasının satır başları şöyle; Türkiye yeni boyutlar eklemlenmiş bir terör saldırılarıyla karşı karşıya. Bu durumda lanetlemek mutlaka PKK'ya IŞİD'e lanet okumak gerekiyor. Ancak bunun bir adım ötesine de geçme zamanının geldiği aşikar. Şapkamızı önümüze koyup bunun neden olduğunu doğru tespit edip ve bu tespiti yaptıktan sonra da bu acıların tekrar tekrar yaşanmasına engel olacak kapsamlı, sistematik bir terör karşıtı yaklaşıma ihtiyacımız var ülke olarak. İç politikayı da dış politikayı da yeniden güvenliği inşa edecek şekilde tasarlamak gerekiyor. Hepimiz ortak bir şekilde artık yeter diyoruz. Terörle mücadele vereceksek güvenlikle başlayan ama onunla sınırlı olmayan bir yeni siyasete ve yeni iş yapma biçimine çok acil derecede ihtiyacımız var."


Türkiye Haberleri

Yorum