CHP’li Bülent Tezcan: Erdoğan savcılara talimat verdi

0
31

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Adalet Yürüyüşü’ sözlerine CHP’den ilk yorum geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yargıya yön verdiğini iddia etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TİM Genel Kurulu’nda CHP’nin yürüyüşü ile ilgili sözlerini değerlendirdi. Tezcan, “Cumhurbaşkanı yargıya talimat vermeye başladı.” dedi.

‘Her yere kilit vurulur ama sokaklara asla’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaleti ortadan kaldırdığını savunan Tezcan, “endi adalet sistemini kurmak için talimatla hakimler ve savcılar oluşturan kendisidir. 2 gün önce Anayasa’nın 138. maddesi aklına gelip yargı bağımsızdır diyen Erdoğan bugün savcılara talimat veriyor. Kılıçdaroğlu’nu gözaltına alın veya ifadeye çağırın diye. Meclis’te adliyede adalet bırakmazsanız, ana muhlafet pratisi başkanı da çıkar sokaklarda halkla birlkte adalet arar. Her yere kilit vurabilirsiniz ama sokaklara vuramazsınız.  O nedenle sokaktayız. 15 Temmuzda halk sizin baskıcı rejiminin için değil, demokrasi için sokaklara çıktı. Sokaklar o zaman kutsaldı da şimdi mi cehennemin kapıları oldu.” değerlendirmelerinde bulundu.

 

 

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here