Cizre ve Silopi'ye dönüş başladı

Oğuzhan Hacıoğlu
177 kere okundu

Türkiye

Cizre ve Silopi'ye dönüş başladı - Türkiye Haberleri

Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından vatandaşlar evlerine dönmeye karar verdi. Valilik tarafından dağıtılan broşürlerde patlayıcılara karşı dikkatli olunması istendi.

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon nedeniyle 14 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının bugün kısmi olarak kaldırılmasıyla birlikte vatandaşlar evlerinin yolunu tuttu. Geniş güvenlik önlemleri içerisinde, uygulama noktalarında yoğun aramalardan geçilerek kente alınan vatandaşlar, bir taraftan 8 ay sonra kentlerine kavuşmanın mutluluğunu, diğer taraftan da tahrip olan evlerinin üzüntüsünü yaşadı.

Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarının kazdığı hendek, kurduğu barikat ve tuzakladığı patlayıcılar yüzünden 14 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı, 8 ay sonra, bugün 05.00 itibariyle kısmi olarak kaldırıldı. Yasağın kaldırılacağının birkaç gün önce valilik tarafından duyurulmasıyla birlikte başta Cizre ve Silopi ilçeleri olmak üzere çevre il ve ilçelere yerleşen çok sayıda vatandaş toparlanmaya başladı.

VATANDAŞLARA UYARILAR YAPILDI

Vatandaşlar, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte, kentlerine dönüş yoluna çıkarken dönüş nedeniyle kent girişindeki Sanayi ve Köy Hizmetleri Polis Kontrol Noktası'nda araç yoğunluğu yaşandı. Öte yandan vatandaşların patlayıcılara karşı dikkatli olması gerektiği ifade edildi.

Etiketler: cizresilopi

Türkiye Haberleri

Yorum