Clinton'ın istemsiz göz hareketleri korkuttu

Serhat Ramay
224 kere okundu

Dünya

Clinton'ın istemsiz göz hareketleri korkuttu - Dünya Haberleri

ABD Başkan adayı Hillary Clinton'ın Michael J. Fox ve Muhammed Ali'nin de yaşadığı parkinson hastalığına tutulduğu iddia edildi.

Demotratların başkan adayı Hillary Clinton'ın Philadelphia'daki seçim konuşmasındaki göz hareketleri ülkede tartışma konusu oldu. Clinton'un zatüre değil parkinson hastası olduğu iddia edildi.

Clinton'ın istemsiz göz hareketlerini inceleyen sağlık uzmanları, bu durumu 2012 yılında yaşadığı kazayla ilişkilendirdi. Bir kısım uzmanlarise Clinton'ınnörolojik bir testten geçmesi gerektiğinde ısrarcı.

Clinton gazetecilerin alzheimer riskine karşı nörolojik test yaptırıp yaptırmayacağını sordu.

Clinton, "Buna gerek yok, sadece zatüre geçirdim ve antibiyotikler onun çaresine baktı. Şimdi bu olayı geride bırakmalıyız. Fiziksel olarak da zihinsel olarak da ABD'nin yeni başkanı olmak için hazırım" diyerek yanıt verdi.

Clinton fenalaşmıştı

Clinton ABD’de 11 Eylül anma töreninde fenalaşarak aracının önünde baygınlık geçirmişti. Hillary Clinton, sağlık durumu nedeniyle törenden erken ayrılmış ve California gezisini iptal etmişti. Florida'da Anestezi Uzmanı olan Dr. Ted Noel, bir video yayınlayarak Hillary Clinton'ın gösterdiği tüm belirtilerin Parkinson'a ait olduğunu vurgulamıştı.


Dünya Haberleri

Yorum