Cübbeli Ahmet Hoca davasından beraat etti

Oğuzhan Hacıoğlu
145 kere okundu

Türkiye

Cübbeli Ahmet Hoca davasından beraat etti - Türkiye Haberleri

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü yazdığı kitapta toplumun bir bölümünü aşağılamaya yönelik ifadeler kullandığı gerekçesiyle hakkında dava açılmıştı. Cübbeli Hamet Hoca bugün yargılandığı davadan beraat etti.

Kamuoyunda, "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, yazdığı bir kitapta “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı" iddiasına ilişkin yargılandığı davada beraat etti.

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, müşteki Rasim Kubilay Ünlü ile sanık Ahmet Mahmut Ünlü'nün avukatı Fatih Oğuz katıldı. Söz alan müşteki Rasim Kubilay Ünlü, katılma talebinin kabul edilmesini talep etti.

Sanık Ahmet Mahmut Ünlü'nün avukatı Oğuz, “Kovuşturmanın genişletilmesi talebimiz yoktur. Müvekkilimin beraatine karar verilmesini istiyorum” dedi.

Hakim Aşkın Kocamanoğlu, müştekinin suçtan doğrudan zarar görmemiş olması nedeniyle katılma talebinin reddine hükmetti.
Mahkeme, sanık Ahmet Mahmut Ünlü'ye yüklenen eylemin, kanunda suç olarak tanımlanmamış olması nedeniyle beraatine karar verdi.

Başka kitaptan alıntı yapmış

Suç teşkil eden bölümü başka bir kaynaktan alıntı yaptığını ifade eden Cübbeli Ahmet Hoca mahkemede verdiği ifadenin ardıdan davadan beraat etti.


Türkiye Haberleri

Yorum