Cumali Atilla kimdir?

Oğuzhan Hacıoğlu
928 kere okundu

Türkiye

Cumali Atilla kimdir? - Türkiye Haberleri

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Cumali Atilla'nın daha önce de aynı bölgede görev aldığı ifade edildi.Akşam saatlerinde yaşanan flaş gelişmenin ardından belediyeye atanan kayyum Cumali Atilla kimdir sorusu akıllara geldi


İçişleri Bakanlığı tarafından, daha önce Diyarbakır’da vali yardımcılığı da yapan Ankara’nın Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla’nın kayyum olarak atandığı belirtildi.

1964 Elazığ doğumlu olan Cumali Atilla, ilk ve orta öğrenimini Elazığ’da, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde tamamladı. 1990 yılında Erzincan kaymakam adayı olarak göreve başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne atanan Cumali Atilla kimdir?

Dil eğitimi ve yönetim sistemi konularında çalışmalar yapmak üzere 8 ay İngiltere’de bulundu. 3 yıllık staj dönemi içerisinde Çorum Uğurludağ ve Afyon Çobanlar ilçesinde kaymakam vekilliği görevini yürüttü. Daha sonra sırayla Giresun’un Piraziz, Muş’un Malazgirt, Bolu’nun Mengen kaymakamlığı, Diyarbakır vali yardımcılığı ve Konya Beyşehir kaymakamlığı görevinde bulundu. 23 Eylül 2011 tarihinde Etimesgut kaymakamlığı görevine başlayan Atilla, evli ve 3 çocuk babası.

Cumali Atilla'nın Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum olarak atanması sosyal paylaşım sitesi Twitter'da da gündem oldu. İşte Cumali Atilla ile ilgili yapılan paylaşımlar


Türkiye Haberleri

Yorum