Cumhuriyet Gazetesi'ndeki Boydak reklamlarının sayısı Hürriyet'in onda biri

Oğuzhan Hacıoğlu
250 kere okundu

Türkiye

Cumhuriyet Gazetesi'ndeki Boydak reklamlarının sayısı Hürriyet'in onda biri - Türkiye Haberleri

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik gerçekleştirilen operasyonun ardından ilginç detaylar ortaya çıktı. FETÖ'ye bağlı şirketlerden reklam almakla suçlanan Cumhuriyet Gazetesi'nin Boydak Grubu'ndan aldığı reklam 7 olarak ifade edilirken bu rakamın Hürriyet'te 70 olduğu belirtildi.

Yaklaşık 1 hafta önce Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda gazetenin, FETÖ, PYD, PKK ve KCK gibi örgütlerle ilişkilerinin inceleneceği ifade edilmiş ve gözaltına alınan yöneticiler ile yazarlara bu örgütler hakkında sorular sorulmuştu.

Savcıların "FETÖ'ye bağlı şirketlerden reklam aldınız mı" sorusuna yanıt veren Cumhuriyet Gazetesi avukatları müvekkillerinin Boydak Grubu'ndan bugüne kadar 7 reklam aldığını ifade ederken bu rakamın Hürriyet Gazetesi'nde 70 Sabah Gazetesi'nde ise 86 olduğunu belirtti. Cumhuriyet Gazetesi'nde yayınlanan Boydak Grubu'na ait reklamların sayısının Hürriyet Gazetesi'nin onda biri olduğunu belirten avukatlar savunmalarını bu şekilde gerçekleştirdi.

Avukatlar iddianamede yer alan konuların suç olarak tespit edilmesi halinde kendilerine uygulanan durumun aynılarının bu gazetelere de uygulanması gerektiğini ifade etti.

Yapılan savunmada ayrıca FETÖ ile ilgili ilk haberi yapan yayın grubunun Cumhuriyet Gazetesi olduğuna dikkat çekildi.


Türkiye Haberleri

Yorum