Cumhuriyet Gazetesi'ne operasyon

Oğuzhan Hacıoğlu
159 kere okundu

Türkiye

Cumhuriyet Gazetesi'ne operasyon - Türkiye Haberleri

Cumhuriyet Gazetesi'be yönelik geniş çaplı operasyon başlatılırken birçok farklı adreste aramalar yapılıyor. Can Dündar'a yakalama kararı çıkarıldığı ifade edilirken olaylar CHP'li vekil Barış Yarkadaş tarafından açıklandı

Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyonda gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ile yazar ve okur temsilcisi Güray Öz gözaltına alındı. İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay'ın yurtdışında olduğu, Atalay hakkında da gözaltı kararı verildiği belirtiliyor. Gelen son dakika bilgisine göre, Hikmet Çetinkaya'nın evinde de arama yapıldığı öğrenildi.

Cumhuriyet Gazetesine yönelik operasyonda Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ile Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, yazar Güray Öz (Ankara'da) gözaltına alındı.

İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay yurtdışında olduğu için hakkında gözaltı kararı verildi.

Cumhuriyet yazarlarının evinde arama yapılıyor

Cumhuriyet gazetesi imtiyaz sahibi, gazeteci Orhan Erinç, yazar Hikmet Çetinkaya ile vakıf üyesi ve Cumhuriyet çizeri Musa Kart'ın evlerinde arama kararı olduğu öğrenildi.

Yine Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Turhan Günay, Mustafa Kemal Güngör ile Bülent Utku'nun evlerinde de arama olduğu iddia ediliyor.

Gazetenin 13 yazar ve yöneticisi hakkında gözaltı kararı bulunduğu bildiriliyor. Operasyonun özellikle vakıf yönetim kurulu üyelerine yönelik olduğu değerlendiriliyor.

Can Dündar'a yakalama kararı

Gazetenin eski genel yayın yönetmeni Can Dündar hakkında ise yurtdışında bulunduğu için yakalama kararı çıkarıldığı belirtiliyor. Öte yandan CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyon başlatıldığını duyurdu. Yarkadaş, twitter'da Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu'nun gözaltına alındığı bilgisini paylaştı. Yarkadaş, twitter'da "Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyon başlatıldı. Murat Sabuncu gözaltına alındı. Güray Öz ve Akın Atalay'ın evi aranıyor" diye yazdı

Etiketler: cumhuriyet

Türkiye Haberleri

Yorum