DAEŞ maket tanklarla hedef şaşırttı

Oğuzhan Hacıoğlu
157 kere okundu

Dünya

DAEŞ maket tanklarla hedef şaşırttı - Dünya Haberleri

Suriye ve Irak'ta yoğun terör faaliyetlerini devam ettiren DAEŞ koalisyon güçlerinin hedeflerini şaşırtmak için yine kurnaz bir plan yaptı. Birçok bölgeye maket tanklar yerleştiren DAEŞ daha önce de uçakların görüşünü engellemek için lastikler yakmıştı.

Irak ve Suriye'de karadan ve havadan kıskaca alınan DEAŞ terör örgütü mensuplarının özellikle saldırılardan korunmak ve hedef şaşırtmak için ilginç taktikleri başvurdukları belirtildi.

Bölgedeki internet sitelerinin haberlerine göre, savaş bölgelerinde kullandıkları araçları tekerleklerine kadar zırh ile donatan DEAŞ'ın hava saldırılarından korunmak ve hedef şaşırtmak için Musul'da yaptıkları ahşap tank, zırhlı araç ve silahlar ele geçirildi.

Musul yakınlarında bir depoda ele geçirilen ve ahşaptan tank, zırhlı araç ve silahlar uzaktan bakıldığından gerçeğinden ayırt edilemiyor.

SAVAŞ UÇAKLARINI ŞAŞIRTMAK İÇİN

Savaş uçaklarının şaşırtmak için kullanıldığı belirtilen ahşaptan yapılmış askeri araç maketlerinin yanı sıra sahada kullandıkları araçları ise silahlı ve roketli saldırılara karşı demir zırh ile donattıkları ifade edildi.

Araçlarda, sadece sürücünün görebileceği küçük bir alan boş bırakılırken, araçların tekerleklerine kadar demir zırh ile donatıldığı bildirildi.

Etiketler: daeş

Dünya Haberleri

Yorum