Dağ 2 filminde şehit düşen gerçek asker Yunus Emre Uçar kimdir?

0
69

Dağ 2 filminde figüran olarak rol alan gerçek asker Yunus Emre Uçar kısa süre sonra çıktığı operasyonda şehit oldu. Irak’a operasyona giden özel bir timin hikayesini anlatan Dağ 2 filminde rol aldıktan kısa süre sonra şehit olan  Yunus Emre Uçar’ın hikayesi yürek burkuyor.

Yunus Emre Uçar kimdir?

Cuma günü vizyona giren Dağ 2 filminin oldukça ilginç bir hikayesi var. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin büyük katkı verdiği filmde gerçek askerler de rol aldı. Filmi özel yapan ise Fimde rol alan gerçek asker Yunus Emre Uçar’ın şehit olması. İşte Alper Çağlar’ın yazıp yönettiği Dağ 2 filminin ve filmde oynadıktan kısa süre sonra şehit olan Yunus Emre Uçar’ın hikayesi.

Fırtına Getiren timi ile Irak’ta operasyon

Irak’ta düzenlenecek operasyon için oluşturulan Fırtına Getiren timinin hikayesi anlatılıyor Dağ 2 filminde. Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli, Ahu Türkpençe filmin başrollerinde oynuyor. Filmde gerçek mekanlar ve gerçek silahlar kullanıldı. Filmdeki askerlerden bazıları da gerçek. Yani gerçekten orduda görev yapıyor. Dağ filminin ilki 6 yıl önce çekildi. Senaryosunda da Türk Silahlı Kuvvetleri’nden tam destek alındı. Bu yönüyle TSK’nın senaryosuna doğrudan etki ettiği ilk film olma özelliğini taşıyor.

Yunus Emre Uçar filmde oynadıktan sonra operasyonda şehit oldu

Dağ 2 filminde gerçek askerler de rol aldı. Onlar dan biri de Yunus Emre Uçar’dı. Yunus Emre Uçar Dağ 2 filminde oynadıktan kısa bir süre sonra çıktığı operasyonda şehit düştü.

Filmin yönetmeni Alper Çağlar, şehit olan asker Yunus Emre Uçar için şunları söyledi: Çekimlerden sonra Yunus Emre Uçar’ın şehit olduğu haberini gördüm. Sonra emin olmak için hemen Genelkurmay’ı aradım. O gün berbat bir gündü benim için. O şehit olduktan sonra sorumluluğumuz on katına çıkmıştı. Verdiğimiz şehitlerin anısına düzgün bir iş yapmamız gerekiyordu.”

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here