Deniz Seki'ye cezaevinde dini terapi

Serhat Ramay
289 kere okundu

Magazin

Deniz Seki'ye cezaevinde dini terapi - Magazin Haberleri

Uyuşturucu kullanmak ve satmak suçundan 15 Kasım 2014 yılından beri cezaevinde kalan Deniz Seki'nin bir yılı aşkın bir süredir dini terapi gördüğü öğrenildi.

Sanatçı arkadaşlarının büyük moral desteğini arkasına alan ünlü şarkıcı Deniz Seki'nin bir yıldan uzun bir zamandır dini terabi gördüğü gördüğü Bağcılar Müftüsü Hasan Hüsnü Sula sözleriyle anlaşıldı.

Deniz Seki, 6 yıl 3 aylık hapis cezasını çektiği Bakırköy Kadın Cezaevi’nde Bağcılar Müftülüğü’nün koordine ettiği dini terapi uygulamasına iştirak ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bağcılar Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, “Hazırladığımız ’Bir Ayet, Bir Hadis, Bir İlmihal’ kitapçığını Deniz Seki her gün okuyup vaizin karşısına çıkıyor. Dini bilgiler içeren derslere eksiksiz devam ediyor. Duamız odur ki; inşallah bir gelişme kaydetmiştir.” diye konuştu.

Deniz Seki'nin tutukluluğu

Uyuşturucu suçu nedeniyle ilk olarak 2 Şubat 2009 günü tutuklanan Deniz Seki, 220 gün hapis yattıktan sonra 24 Ekim'deki ilk duruşmasında tahliye olmuştu. Devam eden davada Özel Yetkili İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, “kokain satın alıp içmek” ve “başkalarına uyuşturucu temin etmek” suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Cezasının Yargıtay’da onanmasının ardından 30 Mayıs 2014’te hakkında yakalama kararı çıkarılan Deniz Seki, tekrar cezaevine dönmemek için kayıplara karışmış ve 15 Kasım 2014 günü yakalanmıştı.

Deniz Seki'nin 2017 yılının son aylarında tahliye olması umuluyor.

Etiketler: deniz seki

Magazin Haberleri

Yorum