Derik Kaymakamı Hakan Kafkas kimdir?

0
44

Torul Kaymakamı Hakan Kafkas kendi isteğiyle Mardin Derik ilçesi kaymakamlığına atamasını istedi. Türkiye günlerdir büyük bir fedakarlık ve kahramanlık örneği gösteren Hakan Kafkas’ı konuşuyor. Milyonlarca insan yeni Derik Kaymakamı Hakan Kafkas kimdir diye merak ediyor.

PKK’lı teröristlerin çalışma masasının altına bombalı bidon yerleştirerek şehit ettikleri Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’in yerine geçen isim belli oldu. Torul Kaymakamı Hakan Kafkas, haberi twitter hesabından paylaştı.

PKK’lı teröristlerce 11 Kasım’da Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’e yönelik el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlenmiş, aralarında Safitürk’ün de bulunduğu 3 kişi yaralanmıştı. Kaymakam Safitürk, kaldırıldığı Kızıltepe Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından Gaziantep’te sevk edilmiş ancak bütün çabalara kurtarılamamıştı.

DERİK KAYMAKAMI HAKAN KAFKAS KİMDİR?

Haan Kafkas 1982 Üzümlü Erzincan doğumlu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 2002 yılında mezun oldu.

Hakan Kafkas 1982 yılında Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Üzümlü’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldu. Gelir İdaresi Başkanlığı Zeytinburnu Vergi Dairesi’nde Gelir Uzmanı Yardımcılığı ve Ankara Vergi Denetmenleri Büro Başkanlığı’nda Vergi Denetmenliği görevlerinden bulundu.

2009 yılında İçişleri Bakanlığı tarafındanKaymakam Adayı olarak Erzincan iline atandı. Teftiş stajını Konya’da ve Kaymakam Refikliği stajını Bursa’nın Yenişehir İlçesi’nde tamamladıktan sonra Amerika’da bir yıl süre ile İngilizce eğitim aldı. 2012 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen 96. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarıyla tamamlayarak Yozgat ilinin Aydıncık ilçesine atandı.

19 Ağustos 2013 tarihinde 2013/463 sayılı kararname ile Doğanşar Kaymakamlığı’na atanan Hakan Kafkas, burada iki yıl görev yaptı. 28 Haziran 2015 tarih ve 2015/398 sayılı kararname ile Torul İlçe Kaymakamı olarak atanan Hakan Kafkas, Kübra Hanım ile evli ve bir çocuk babasıdır.

VALİLİK TARAFINDAN ATANMIŞTI

Kaymakamlığa, geçici olarak Mardin Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna atanmıştı. Torul Kaymakamı Hakan Kafkas, yaptığı açıklamada Derikilçesine kaymakam olarak atandığını söyledi. Mardin’in Derik ilçesinde 10 Kasım’da, makamında terör örgütü PKK’nın düzenlediği bombalı saldırıda şehit edilen Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün yerine Mardin Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna, geçici görevlendirmeyle Valilik tarafından atanmıştı.

Torul Kaymakamı Hakan Kafkas, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Derik ilçesine atandığını duyurdu.

Kafkas, şu ifadeleri kullandı:

“Talebim doğrultusunda Mardin Derik ilçesine atandım..Teröre İnad Zeytin Projelerine devam… Ruhun Şadolsun Safitürk”

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here