Devletin elindeki esir PKK'lı Serhat Karayazı kimdir?

Serhat Ramay
2129 kere okundu

Türkiye

Devletin elindeki esir PKK'lı Serhat Karayazı kimdir? - Türkiye Haberleri

Süleyman Soylu'nun 'PKK'nın üst düzey sorumlularından biri deletin' elinde açıklaması gündeme bomba gibi düştü. İki gün önce yapılan bu açıklamanın ardından herkes devletin elinde olan PKK'lı yöneticinin kimliğini merak ediyor. İşte kod adı Serhat Karayazı o PKK'lı hakkında merak edilenler. Serhat Karayazı kimdir?

Serhat Karayazı kod adlı PKK'lının terör örgütünün en üstündeki bir isimle de bağlantısı var. Serhat Karayazı adlı teröristin PKK’nın en kritik üç liderden birisi olan ‘Bahoz Erdal’ kod adlı Fehman Hüseyin ile bağlantılı olduğu öne sürülüyor.

serhat karayazı kimdir

Serhat Karayazı kimdir?

Yakalanan kişinin Fehman Hüseyin’in yardımcısı ve aynı zamanda Diyarbakır bölge sorumlusu İskan Akyüz’ün sağ kolu Serhat Karayazı kod isimli PKK’lı terörist olduğu iddia ediliyor. Karayazı’nın, Şırnak kırsalında düzenlenen operasyonlarda yakalandığı, ardından da tutuklandığı ifade edildi.

Ersoy Dede de yazdı

Ersoy Dede Star gazetesindeki köşede Serhat Karayazı hakkında bugün şunları yazdı: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir PKK’lı yöneticinin verdiği bilgiler doğrultusunda, PKK-FETÖ ittifakına dair son derece önemli bir bilgiyi paylaştı kamuoyuyla. Meğer, PKK’ya, 14 Temmuz’da ‘terörü bitirin’ talimatı gitmiş.. Darbe girişimi başarılı olamayınca bu defa da terörü tırmandırma kararı alınmış.


Türkiye Haberleri

Yorum