Dick Advocaat M.United maçı öncesi konuştu

Metehan Nazlı
183 kere okundu

Fenerbahçe

Dick Advocaat M.United maçı öncesi konuştu | Futbol - Fenerbahçe Haberleri

Fenerbahçe teknik direktörü Dick Advocaad UEFA Avrupa Ligi'nde Manchester United maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Ülker Stadı'nda yapılan toplantıda Manchester United'in iyi bir takım olduğunu vurgulayan Hollandalı teknik adam, Mourinho gibi kariyerli bir hocanın bile kadro kurma sıkıntısı yaşadığını söyledi. Manchester United'ın zamana olduğunu da aktaran Advocaad, İngiliz ekibinin doğru yolu bulacağını ancak bunun yarın olamamasını istedi.

'Hep kazanmak için sahaya çıkıyoruz'

"İlk maçta Manchester United'ın fırsatlarını engellemeye çalıştık ama şans geldiğinde de hücum etmek istiyorduk. Manchester United gibi harika bir takım karşısında 30 dakika oyunu kontrol ettik. Farklı bir oyun tarzıyla oynasaydık kaliteleriyle cezayı keserlerdi. İki penaltı 5 dakikada geldi ve maç orada sona erdi. Farklı bir karşılaşma olacak yarın taraftarımızın önünde. Feyenoord maçında taraftarımızın katkısını gördük. Hep kazanmak için sahaya çıkıyoruz, 0-0 için sahaya çıkmıyoruz." dedi.

'Fiziksel gücümüz yerinde olursa yenemeyeceğimiz takım olmaz'

Takımın fizik durumunu da değerlendiren Hollandalı teknik adam, Fizik profesörü değilim. Feyenoord'a karşı her şeyimizi verdik ancak 3 gün sonra fiziksel olarak kötü bir karşılaşma çıkardık. Önemli bir karşılaşmaya çıkacağız ama ligde de 3 gün sonra önemli bir maçımız var. İstediğimiz fiziksel işleri yarın ve 3 gün sonra ligde yaparsak doğru bir şey çıkar karşımıza." diye konuştu.

'Taraftarın desteği bizim için önemli bir faktör'

Bu maçta taraftarlara çok ihtiyaçlarının olduğunu söyleyen Advocaad maçta 40 bin civarı stadda görmek istediğini vurguladı ve, "Mourinho her yerde kendini ispatladı. Aldığı kupalara bakarsanız inanılmaz olduğunu görürsünüz ama o bir sihirbaz değil. İyi oyuncuları var ama bu da işinizi zorlaştırır. Doğru ilk 11 için zor bir görev sizi bekler. Zaman lazım, o da bunu bekliyor. Manchester United'ın örneğin ön tarafına karar vermek zordur. Martial mi, Rashford mu, Rooney mi oynayacak? Seçim zor. Her zaman birincilik için oynayacaklardır. Ibrahimovic de goller atmaya başlayacaktır. Son maçlarında çok fazla pozisyona girdiler. Takımla ve hocayla ilgili endişelenecek bir durum yok." dedi.


Fenerbahçe Haberleri

Yorum