Dikkat Gülen kaçıyor! Bekir Bozdağ'dan flaş uyarı

Serhat Ramay
139 kere okundu

Türkiye

Dikkat Gülen kaçıyor! Bekir Bozdağ'dan flaş uyarı - Türkiye Haberleri

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen'in kaçacağı yönünde istihbarat elde ettiklerini söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ lideri Fethullah Gülen’in geçici olarak tutuklanması gerektiğini ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'a ilettiklerini söyledi. Bozdağ Gülen'in kaçacağı yönünde istihbarat olduğunu söyledi.

TUTUKLANMASI GEREKTİĞİ ÇOK AÇIK YAZIYOR

‘Türkiye ile ABD arasındaki iade anlaşmasının 9. maddesinin, 2. fıkrasına göre dosyalar ulaşır ulaşmaz ilgili tarafın iadesi istenen kişi ile ilgili arama yapacağı, bulduğu zaman da onun hakkında nihai karar verinceye kadar tutuklama gerçekleştireceğini çok açık bir şekilde ifade ediyor. ABD yetkili makamları 9. maddeyi maalesef işletmediler. Amerika Birleşik Devletleri gibi bir hukuk devletinde, devletin bildiği yerde, terörist faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye olarak kendi ülkemizde devam eden bir terörist faaliyetin sevk ve idarecisinin ABD’nin denetiminde olan bir yerde olmasını kabul etmemiz mümkün değil.’

BOZDAĞ: ABD ZAMANA YAYIYOR

ABD yetkili makamları benim takip ettiğim kadarı ile bu konuda biraz zamana işi yayma gibi bir eğilimi görüyorum. Hala ilgili mahkemesine dosya gönderilemedi. Dört iade dosyası da gitmedi, geçici tutuklama talebi de gitmedi. Fetullah Gülen’i çağırıp, ‘gel bakim buraya seninle ilgili şu şu iddialar var, ne diyorsun bunun hakkında?’ diye sormuş olsalar her şey daha farklı olabilirdi, 1 gün gözaltına almış olsalar daha farklı olabilirdi. Ama şu ana kadar ne çağırdılar, ne gözaltına aldılar, ne de tutukladılar.

GÜLEN KAÇIYOR!

Terörist Gülen'in bir kaçış arayışı içinde olduğuna ilişkin istihbari bilgilerin olduğuna da vurgu yaptı Adalet Bakanı, ABD yönetiminin bu konuda uyarıldığını açıkladı.


Türkiye Haberleri

Yorum