Donald Trump'a suikast iddiası boş çıktı

Oğuzhan Hacıoğlu
298 kere okundu

Dünya

Donald Trump'a suikast iddiası boş çıktı - Dünya Haberleri

ABD'nin Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump konuşma yaptığı esnada izleyiciler arasında bulunan bir kişinin elini kemerinin içine sokması paniğe neden oldu. Donald Trump sahneden indirilirken paniğe neden olan kişinin suikastçi değil protestocu olduğu ortaya çıktı.

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump'ın Nevada eyaletindeki seçim mitinginde, silahlı olduğu düşünülen bir kişi, büyük paniğe neden oldu. Yaşanan olay nedeniyle Trump, gizli servis ajanları tarafından güvenlik gerekçesiyle hızla kürsüden uzaklaştırıldı.

ABD'de Cumhuriyetçi aday Trump'ın 8 Kasım'daki başkanlık seçimlerine iki gün kala Nevada eyaletinin Reno kentinde düzenlediği mitingde gergin anlar yaşandı. ABD'de seçim kampanyalarını sürdüren başkan adayları Hillary Clinton ve Trump, kararsız seçmenleri ikna etmek için "salıncak" (seçimlerde Demokratlar ile Cumhuriyetçiler arasında gidip gelen) eyaletlere yöneldiler. Nevada eyaletinin Reno kentinde son mitinglerinden birini düzenleyen Trump ise konuşmasına başladıktan kısa süre sonra güvenlik gerekçesiyle sahneden ayrılmak zorunda kaldı.

Trump'a suikast değil protesto

Trump'ın seçim kampanyasından bir yetkili, Daily Mail'e yaptığı açıklamada, Austyn Crites adlı bir seyircinin, elini kemerine götürmesinin paniğe neden olduğunu söyledi.

Yetkili, "Bu sırada biri 'Silahı var' diye bağırdı" dedi. Crites daha sonra polis ve özel güvenlik görevlileri tarafından önce yere yıkıldı, daha sonra da miting alanından uzaklaştırıldı.

Kendisini, Clinton'ı destekleyen bir Cumhuriyetçi olarak tanımlayan Crites'ın Trump'ı protesto etmek için mitinge geldiği ortaya çıktı.

Gözaltına alınan Crites'ın üzerinden silah çıkmadı ve ABD'li protestocu kısa süre sonra serbest bırakıldı. Crites'ın elini kemerine doğru götürürken silah değil, üzerinde "Trump karşıtı Cumhuriyetçiler" yazan bir bayrak çıkarmaya çalıştığı anlaşıldı.

Etiketler: donald trumpabd

Dünya Haberleri

Yorum