Dopingin ardından Sharapova kortlara dönüyor

Ayşe Çolak
310 kere okundu

Spor

Dopingin ardından Sharapova kortlara dönüyor - Spor Haberleri

Doping nedeniyle uzun süredir cezalı olan Rus tenisçi Maria Sharapova'nın kortlara dönüş zamanı geldi.

WTT tarafından yapılan açıklamada, 29 yaşındaki Sharapova'nın, ABD'nin Las Vegas kentinde gelecek hafta düzenlenecek ve İngiliz şarkıcı Elton John ile ABD'li eski kadın tenisçi Billie Jean King'in ev sahipliğini yaptığı bir yardım organizasyonunda maça çıkacağı bildirildi.

Sharapova: Dönmeye dört gözle bekliyorum

Böyle bir nedenle korta geri döneceği için çok heyecanlı olduğunu söyleyen Sharapova, "Muhteşem tenis gecesini dört gözle bekliyorum." ifadelerini kullandı.

Rus tenisçi, yardım organizasyonunda, John McEnroe, Andy Roddick, Martina Navratilova, Mardy Fish, Mark Phillippoussis ve Liezel Huber gibi tenisçilerle aynı kortta bulunacak.

2 yıl men cezası almıştı

Geçen sezonun ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık'ın devam ettiği 26 Ocak'ta alınan doping numunesinde yasaklı meldonyum maddesine rastlanan Sharapova, Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından geçen 8 Haziran'da 2 yıl spordan men cezası almıştı.

Sharapova, meldonyum maddesini bilinçli kullanmadığını belirterek söz konusu cezanın kaldırılması veya sürenin azaltılması için Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurmuştu. CAS da ünlü tenisçinin cezasını 15 aya düşürmüştü.

CAS'ın kararının ardından Rus tenisçi ilk resmi müsabakasına 26 Nisan 2017'de çıkabilecek.

Etiketler: maria sharapova

Spor Haberleri

Yorum