Düğmeye kim bastı? Melih Altınok – Cemil Barlas ikilisi TRT World’e saldırıyor

0
62

Günlerdir TRT World’e saldıran Melih Altınok bugün de Sabah gazetesindeki köşesini baştan aşağı kadar TRT World’e ayırdı. Saf şekilde basit bir TRT World eleştirisi olarak tasarlanan yazı kısa sürede Pelikancılar arasında dolaşıma alındı. Cemil Barlas da TRT World kanalını hedef tahtasına oturttu.

Pelikancılar TRT’den ne istiyor?

Pelikancı grubun Yaşar Taşkın Koç’un 15 Temmuz gecesi yayınlanan görüntüleri üzerinden başlattığı dezenformasyonda son perde bugün yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Beyaz Saray’da Donald Trump ile görüşmesini yeterince izleyenlere aktaramadığını düşünen ve başını Cemil Barlas’ın çektiği grup yeniden TRT’yi hedef tahtasına koydu.

Cemil Barlas daha önce twitter’dan TRT World’ü eleştirmişti. Bugün de Sabah gazetesindeki köşesini bütünüyle TRT World kanalını eleştirmeye ayırdı. Yazı, başından sonuna kadar TRT’ye bir gazetecilik dersi olarak kurgulanmış. Ancak Melih Altınok, Ömer Turan, Cemil Barlas üçlüsü göz önüne alındığında amacın üzüm yemek mi yoksa bağcıyı dövmek mi olduğu sorusu da akıllara geliyor.

“TRT World niye var ki?” başlıkla deyim yerindeyse daha bir yılını bile doldurmamış kanalı yerin dibine sokan Melih Altınok’un yazısını yakın arkadaşı Cemil Barlas da “TRT’nin ipliği pazara çıktı.. Nereseni tutsan elinde kalıyor..” diyerek twitter’dan paylaştı. Muhtemelen Ören Turan’ın da bu topa girip yazıyı paylaşması, 1., 2., 3., diye başlayan ve sonsuz kadar uzanan yüzlerce tweet atması an meselesi.

Melih Altınok kimi kastetti?

Her ne kadar Melih Altınok’un yazısı özünde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump’ın görüşmesi sırasında tenis programı yayınlayan TRT World’ü eleştirmek gibi gözükse de belli ki Pelikan için mesele çok başka.

Öte yandan Melih Altınok’un yazısını bitirirken “Öyle ya, bu halk bu seyirci, samimi olduğu için kimleri affetmedi ki?” diyerek kimi kastettiği de anlaşılamadı!

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here