Dursun Özbek: Performansımız yükselerek devam edecek

Metehan Nazlı

Galatasaray

Dursun Özbek: Performansımız yükselerek devam edecek | Futbol - Galatasaray Haberleri

Galatasaray'ın başkanı Dursun Özbek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Süper Lig'in 12. haftasında Bursaspor'u evinde 3-1 mağlup eden Galatasaray'da başkan Dursun Özbek takımın performansını değerlendirdi. Bursaspor maçında takımın sahaya gerçek kimliğini yansıttığını dile getiren Özbek, Galatasaray'ın çok iştahlı ve gerçek kimliğini shaya yansıttığını belirtti.

'Performansımız yükselerek devam edecek'

Bursaspor karşısında takımın geriye düşmesine rağmen performansının hep üst düzeyde olduğunu söyleyen Başkan Özbek, "Gerçek Galatasaray dün sahadaydı. Ben oyuncularımı ve teknik heyeti tebrik ediyorum. Evet kötü bir 2-3 hafta geçirdik ama süratle bunun üstesinden geliyoruz. Bundan sonra performansımız yükselerek devam edecek." dedi.

'Hakem hakkında konuşmak gereksiz olur'

Maçı yöneten Barış Şimşek hakkında da yorumda bulunan Özbek, "Maçı izleyenler hakemle ilgili yorumu yapsınlar. Benim yapmama gerek yok. Herkesin gördüğü, aşikar olan bir şeyi tekrar yorumlamanın bir faydası yok." şeklinde konuştu.

'Ortada birşey yokken tartışmalar çıkıyor'

Derbi karşılaşmasında Fenerbahçe'ye 2-0 yenilen ve teknik direktör Riekerink hakkında çıkan dedikodulara da açıklık getiren Sarı Kırmızılı kulübün başkanı, "Nedense Galatasaray yönelik bu tartışma her zaman oluyor. Ortada bir şey yokken bu tartışmalar çıkıyor. Biz o tartışmalara katılmıyoruz. Çünkü o tartışmayla bir ilgimiz yok, taraf değiliz. Öyle bir niyetimiz ve düşüncemiz yok." ifadelerini kullandı.

'Galatasaray'a yakışan bir tesis kurmak istiyoruz'

Florya Metin Oktay Tesisleri'nin taşınma meselesi hakkında da yorumda bulunan Özbek, "Bu anlaşmalar yapılmaz üzere. Florya’yı taşımak için bu cıvarda bir tesisi Galatasaray’a kazandırmak istiyoruz. Kasımpaşa tesisleri Türkiye’de gördüğüm en güzel tesis. Biz de bundan daha güzel bir tesis yapmak için harekete geçtik. Galatasaray bir dünya markası, kendisine yakışan bir tesise ihtiyacı var. En az 5-6 sahamız olmalı ki antrenman yapıldığında zemin güzel kalsın. O maksatla hareket ediyoruz. İnşallah çok kısa sürede gerçekleştireceğiz. Belirlediğimiz bazı yerler var ama şu anda açıklamıyoruz. İnşallah imzalar atıldığında açıklayacağız." değerlendirmelerde bulundu.


Galatasaray Haberleri

Yorum