Eczacıbaşı Vitra Dünya Şampiyonu

Metehan Nazlı
315 kere okundu

Spor

Eczacıbaşı Vitra Dünya Şampiyonu - Spor Haberleri

Eczacıbaşı Vitra, Voleybol Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası finalinde İtalyan ekibi Pomi Cassalmaggiore'yi 3-2 mağlup ederek üst üste 2. kez Dünya Şampiyonu oldu.

Karşılaşma Filipinler'in başkenti Manile şehrinde oynandı. Maçın ilk dakikaları her iki takımın da karşılıklı sayıları ile geçildi. Temsilcimiz Eczacıbaşı Vitra ilk setin sonlarına doğru maça ağırlığını koydu, ilk seti 25-19 kazandı ve 1-0 öne geçti.

Maçın ikinci setine İtalyan ekibi Pomi Casalmaggiore 7-0'lık seri ile başladı. Temsilmiz Eczacıbaşı setin sonlarına doğru farkı 2'ye kadar indirse de İtalyan ekibi iyi savunma yaparak seti 25-20 ile aldı ve durum 1-1'e geldi.

3. sette Eczacıbaşı 5-0'lık seri ile başladı ancak Pomi Casalmaggiore geri toparlanmasını bildi (11-11). Bundan sonra temsilcimiz çok iyi bir oyun ortaya koydu ve bir daha arkasına bakmadı. Seti 25-19 ile geçti, ardından skoru 2-1'e taşıdı.

4. set büyük bir rekabete sahne oldu. Bu setin ilk 32 oyunu eşitlikle geçildi ve İtalyan temsilcisi yaptığı iyi savunma ile seti 25-22 üstün bitirdi, ardından maç final setine uzadı.

Pomi Casalmaggiore final setinde ilk teknik molaya 8-6'lık skor ile üstün girdi. Ancak temsilcimiz Eczacıbaşı art arda bulduğu sayılarla 12-10 öne geçti ve maçı bir daha bırakmadı. Final setini 15-11, maçı da 3-2 kazanan Eczacıbaşı Vitra üst üste 2. kez Dünya Şampiyonu oldu.


Spor Haberleri

Yorum