Efkan Ala: Kılıçdaroğlu'na yapılmış saldırıyı hepimize yapılmış sayıyoruz

Serhat Ramay
170 kere okundu

Türkiye

Efkan Ala: Kılıçdaroğlu'na yapılmış saldırıyı hepimize yapılmış sayıyoruz - Türkiye Haberleri

İçişleri Bakanı Efkan Ala, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik 1 askerin şehit olduğu saldırının PKK tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Artvin'deki saldırı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Eylemi gerçekleştiren örgütün kesin olarak PKK olduğunu dile getiren Bakan Ala, Kılıçdaroğlu'na takındığı tavırdan dolayı teşekkür etti.

İşte o konuşmadan satır başları

Konvoyun korumasını sağlamak üzere görevlendirilmiş ve öncülüğünü yapan jandarma aracımıza terörist unsurlarca ateş açılmıştır. Ateş sonucu aracı kullanan jandarma er başından yaralanmıştır. 2 astsubay da hafif yaralanmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştüm. Durumu değerlendirdik.

YOLCULUĞUN EN GÜVENLİ ŞEKİLDE YAPILABİLMESİ İÇİN...

Kendisi gayet iyi. Büyük bir üzüntü duyduğumuzu bildirdik. Büyük bir metanetle karşıladılar. Biz bu seyahatin en güvenli şekilde geçmesi için orada tabii bazı unsurlar var, tedbirler alınmıştı. Kendisini daha güvenli araçlarla istediği yere götüreceğiz.Emniyet müdürümüz de oradaydı. Biz de yine o bölgeye hem seyahatte kullanılmak üzere hem de diğer konularda kullanılması maksadıyla helikopter de gönderdik.

EYLEMİ TERÖR ÖRGÜTÜ KESİN PKK

PKK Karadeniz'e açılmak amacıyla faaliyede bulunuyorlar. Jandarmamız bölgede çok büyük bir operasyon yürütüyor. Bu işi gerçekleştiren alçaklar da bölgede yakalanacaktır. Eylemi gerçekleştiren kesin olarak PKK'dır. Bütün devletimize, milletimize büyük geçmiş olsun diyorum. Sayın Kılıçdaroğlu’na bu olay karşısındaki tutumundan ötürü teşekkür ediyorum.

BÜTÜN ÜLKEMİZE YAPILMIŞTIR

Kendisi de açıklama yaptı. Programına istediği gibi devam edecek. Orada zaten güvenlik unsurlarımız vardı. Operasyon yapılıyor. Bu haince saldırı bütün ülkemize yapılmıştır, teröristlerin cezalandırılması için bütün faaliyetler başlamıştır.

Sayın Genel Başkanın konvoyuna yapılmıştır. Teröristin amacı ne olursa olsun, saldırı ana muhalefet partimizin genel başkanına yöneliktir. Biz bunu hepimize yapılmış olarak görüyoruz. Bu ülkenin ana muhalef partisinin genel başkanı bir yerden bir yere seyahat ederken konvoyundaki öncü aracına saldırılıyor. Büyük geçmiş olsun. Biz de bundan sonrası için gerekli tedbirleri alarak devam ediyoruz.


Türkiye Haberleri

Yorum