Ege Üniversitesi Rektörü Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun neden görevden alındı?

0
93

YÖK’ten yapılan açıklamada yürütülen bir soruşturmaya konu olan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun’un görevden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun konu olduğu soruşturma nedeniyle ve soruşturmanın selameti açısından görevden alındı.

Kısa adı YÖK olan Yükseköğretim Kurulu’ndan görevden alma ile ilgili yapılan açıklamada Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun’un konu olduğu soruşturma nedeniyle açığa alındığı bildirildi.

2016 yılının Ekim ayında yürütülen FETÖ operasyonlarınde Ege Üniversitesi çalışanı çok sayıda profesör ve doçent gözaltına alınmıştı.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun’un konu oludğu soruşturmanın içeriği konusunda bilgi verilmemesi dikkat çekti. Kamuoyu “Ege Üniversitesi Rektörü neden görevden alındı” sorusunun yanıtını merak ediyor.

Hoşcoşkun’un yerine Beril Dedeoğlu

Beril Dedeoğlu, 22 Eylül 2015-24 Kasım 2015 tarihleri arasında, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki geçici seçim hükümetinde Avrupa Birliği Bakanı olarak görev almıştı.

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here