Elazığspor'un puanları neden silindi? FIFA neden Elazığspor'a ceza verdi?

Serhat Ramay
585 kere okundu

Elazığspor

Elazığspor'un puanları neden silindi? FIFA neden Elazığspor'a ceza verdi? | Futbol - Elazığspor Haberleri

Elazığspor Türk futbol tarihinin en büyük cezalarından birini aldı. FIFA Elazığspor'un puanlarını neden sildi. Bütün olay 2 yıl öncesine dayanıyor. Sochaux takımına yapılan transferden pay vermemek ve Fabio Bilica'nın ödenmeyen taksidi. İşte Elazığspor'un puanları neden silindi sorusunun yanıtı.

Haber Türk medyasına düştüğünden beri Elazığspor manşetlerde. Ogün Temizkanoğlu'nun çalıştırdığı Elazığspor bir anda -2 puana düşüp TFF 1. Lig'in dibini boyladı. FIFA Elazığspor'un puanlarını neden silindi?

Elazığspor'un puanları neden silindi?

Elazığspor’un puanlarının silinmesine neden olan mesele 2 sezon öncesine dayanıyor. Elazığspor 2 sezon önce Serdar Gürler’i Trabzonspro’a satmış ancak bu satıştan Fransız kulübü Sochaux’ya ödeme yapmamıştı.Elazığspor’un kusuru bununla da sınırlı değil. Elazığspor yönetimi Fabio Bilica’nın ödemelerini de zamanında yapmayı başaramadı.

elazığsporun puanları neden silindi

Üç sezon boyunca Fenerbahçe forması giyen Brezilyalı defans oyuncusu Bilica, ardından Elazığspor’a transfer olmuş ve üç sezon da orada görev yapmıştı. Bilica kulüpteki son günlerinde Elazığspor U21 takımıyla idmanlara çıkmıştı.

Etiketler: elazığspor

Elazığspor Haberleri

Yorum