Emre Çolak kilit pasta İspanya Ligi'nin zirvesinde

Ayşe Çolak
208 kere okundu

Futbol

Emre Çolak kilit pasta İspanya Ligi'nin zirvesinde - Futbol Haberleri

Deportivo'nun Türk Yıldızı Emre Çolak kanat yerine ofansif orta saha oynamaya başlayınca yeteneklerini coşturdu. Emre Çolak şu anda kilit pas oranıyla İspanya Ligi'nin zirvesinde bulunuyor.

İspanyolları futboluyla mest eden ikinci türk Emre Çolak. Sezon başında Galatasaray ile yollarını ayırarak İspanyol Deportivo’ya transfer olan Emre Çolak idolü Arda Turan’ın izinde yürümeye devam ediyor.

Emre Çolak Deportivo takımının ligdeki ilk üç maçında forma şansı bulamasa da kaptığı formayı bırakmak bilmiyor. Özellikle son haftalardaki performansıyla göz dolduran Emre Çolak, İspanyollarını kendine hayran bıraktı. Başlangıçta sol uçta oynayan Emre Çolak, teknik direktör Gaizka Garitano’nun ofansif orta saha görevi vermesiyle yeteneklerini çok daha iyi şekilde sergilemeye başladı.

Kilit pasta zirve Emre Çolak’ın

Deportivo formasıyla çıktığı 4 maçta 156 kez topla buluştu Emre Çolak. Bunlardan 124’ünü başarılı pasla sonuçlandırdı. Bu alanda yüzde 79’luk bir başarı sağladı. 25 yaşındaki başarılı oyuncu 14 de kilit pas yaptı ve maç başına 3.5 kilit pas oranına ulaştı. Bu oran çok önemli. Çünkü Emre Çolak kilit pas oranıyla şu an La Liga’nın zirvesinde bulunuyor.


Futbol Haberleri

Yorum