Emre Mor Türkiye'de olsa futbolu kaç yaşında bırakırdı?

Erol Yoldaş
603 kere okundu

Köşe Yazıları

Emre Mor Türkiye'de olsa futbolu kaç yaşında bırakırdı? - Köşe Yazıları Haberleri

Türk futbolunun alt yapı sorunlarına değinen yazarımız Erol Yoldaş, bu kez okuyucuyu 'Emre Mor Türkiye'de olsa futbolu kaç yaşında bırakır' sorusuyla baş başa bırakıyor.

Bugünkü yazımızda alt yapı hocalarımızı ve sorunları anlatacağız.

Türkiyede kulüplerin alt yapısına oyuncu nasıl seçilir? Çakma oyuncu haricinde diğer yöntem de ahbap çavuş ilişkisi. Örneğin cebinde parası olan yönetici 'hocam bu çocuğu oynat' diyebilir. Niye oynatsın hoca? Çünkü yönetici torpillisi. Yöneticilik kimin elinde futbol ehliyeti olmayan fakat çok biliyormuş gibi sağa sola emir veren adamların elinde.

'Hocam yanlış oynattın benim dediğim adamı koy kazanırsın' diyen adamı birçok kere gördüm ben. Peki benim dürüst cefakar hocam bu tip yollara baş vurmayan hocamın aldığı maaş 1000 TL. Evet yanlış duymadınız rakam bu peki bu parayla hoca nasıl geçinecek ve ne verebilecek öğrencilerine?

Bir de böyle hödük yöneticilerle uğraşmak zorunda ah hocam ah başka iş mi yok? Bazı hocalar da takımda çocukların velilerinden nemalanıyor zengin olan veliler 'hocam bu çocuğu oynat ben senin sıkıntılarını biliyorum yanındayım merak etme' diyebiliyor.

Pek çok kulüpte yaşanan olaylar bunlar. Büyük kulüpler dahil bu ayak oyunlarına. Peki bu yolu kabul etmeyen hocalara ne oldu? Yönetici kendi söylediği çocuk oynamadığında hoca ile yollar ayrıldı.

Emre Mor Türkiye'de olsa 13 yaşında futbolu bırakırdı

Zengin veli yöneticilerle bir olup hocayı gönderdi. Ey hocam sahadaki yalnız hocam dışarıda yönetici ve velilerle uğraşan hocam senin yapacağın ya sisteme uymak ya da bavulunu toplamak?

Şimdi siz değerli okuyucularımla bu sistemde kadro oluşturalım kuvvetli bir takım olmak için 4-5 çakma oyuncu şart sonra yönetici torpillisi 3-4 çocuk daha koyalım. Ha bir de ülkemizde futbol Afrika sisteminde oynatıldığı için fizikli ve kuvvetli fakat oyun zekası olmayan oyuncu modelinde olduğu için 4-5 tane fizikli oyuncu ve 2-3 tane kaleci alalım. Ne kaldı geriye? Yetenekli Emre Mor! Emrecim sen yetenekli bir futbolcusun ama bak kadro doldu görüyorsun. Sen tribünde otur. Emre Mor Türkiye'de olsa 13 yaşında futbolu bırakırdı. Üzülerek söylüyorum değerli okuyucularım. Burası Türkiye.

Saygılarımla


Köşe Yazıları Haberleri

Yorum