Erdoğan: Biden senin haberin yok ama benim var

Serhat Ramay
151 kere okundu

Türkiye

Erdoğan: Biden senin haberin yok ama benim var - Türkiye Haberleri

BM Genel Kurulu için ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan New York'ta Türk toplumu temsilcileriyle bir araya geldi.

ABD'den Ortadoğu'yu kana bulayan DEŞ'i bitirmek için samimi bir adım beklediğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Türk toplumu temsilcilerine ABD 2 numarası Joe Biden ile aralarında geçen ilginç bir diyaloğu da aktardı.

"Koalisyon güçlerinin içinde 65 ülke var. Bir DAEŞ'i halledemeyeceğiz öyle mi" diyen Erdoğan, "DAEŞ'in şu an Suriye'de 10 bin rakamı var. Irak'ta orda da bi 10 bin var. Ben kendilerine defaatle söyledim. Verelim el ele, bu DAEŞ'i bitiririz, kaçacak delik ararlar" şeklinde konuştu.

"YPG ile DAEŞ'i bitiremezsiniz"

Yine söylüyorum. Ama siz kalkar da bir başka terör örgütüyle pazarlığa girerseniz, PYD'yle YPG'yle bitiremezsiniz. Çünkü onlar da terör örgütü. Hepsi terörist, hepsi kötü. El Nusra da DAEŞ'e karşı savaşıyor. Ona iyi demiyorsunuz. Ama YPG, PYD'ye iyi diyorsunuz. Gelin bunu kendimiz yapalım.

"Biden sen bilmiyorsun ama ben biliyorum"

Terör örgütlerine Kobane'ye silah indirdi ABD. Dün de sayın Biden'e söyledim, 'haberin var mı?' dedim, 'yok' dedi. 'Benim haberim var' dedim. Aynı şey daha önce de oldu. Yine Kobane'ye 3 uçak indirdiler, silahların yarısı DAEŞ'e yarısı PYD'ye gitti. Ortada böyle acı bir tablo var. Sağlıklı şekilde ABD ile el ele vermek suretiyle bu bölgedeki sıkıntıyı aşmamız lazım. ABD'den samimiyet bekliyoruz. Türkiye'nin hassasiyetlerine yeteri kadar dikkat gösterilmediğini biliyoruz. Daha önce de böyle oldu.


Türkiye Haberleri

Yorum