Erdoğan: Zatıalinizin emaneti olan bu vatanı canımız pahasına korumaya devam edeceğiz

Serhat Ramay
154 kere okundu

Türkiye

Erdoğan: Zatıalinizin emaneti olan bu vatanı canımız pahasına korumaya devam edeceğiz - Türkiye Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan 30 Ağustos Anıtkabir defterine 'Zatıalinizin emaneti olan bu vatanı canımız pahasına korumaya devam edeceğiz' diye yazdı.

30 Ağustos Zafer Bayramı için Anıtkabir'de düzenlenen törende, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deftere "Ülkemizi bu kutlu yürüyüşünden alıkoymak isteyen terör örgütlerinin hain saldırılarına aldırmadan istikbal mücadelemizi yürütüyoruz" ifadelerini yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanı, 30 Ağustos Zafer Bayramı töreni için Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Erdoğan, deftere "Bu yıl hayata geçirdiğimiz Osman Gazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi ülkemizin gurur kaynağı olan mücadelemizin birer tezahürüdür" diye yazdı.

'ZATI ALİNİZİN EMANETİ OLAN BU VATANI, CANIMIZ PAHASINA KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, deftere "Aziz Atatürk, bugün Büyük Zafer'in 94. yıl dönümünü millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla yad ediyoruz. Tüm yokluklara rağmen, Kurtuluş Savaşımızı büyük zafere ulaştıran azim ve inançla emanetiniz olan Cumhuriyeti payidar kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülkemizi bu kutlu yürüyüşünden alıkoymak isteyen terör örgütlerinin hain saldırılarına aldırmadan istikbal mücadelemizi yürütüyoruz. Bu yıl hayata geçirdiğimiz Osman Gazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi ülkemizin gurur kaynağı olan mücadelemizin birer tezahürüdür. Zatı alinizin ve aziz şehitlerimizin bize emaneti olan bu vatanı canımız pahasına korumaya ve büyütmeye devam edeceğiz. Ruhun şad olsun" mesajını yazdı.


Türkiye Haberleri

Yorum