Ereğli'de deprem oldu İstanbul sallandı! Ereğli neresi, depremin büyüklüğü ne?

Serhat Ramay
2090 kere okundu

Türkiye

Ereğli'de deprem oldu İstanbul sallandı! Ereğli neresi, depremin büyüklüğü ne? - Türkiye Haberleri

Ereğli'de 5.2 büyüklüğündeki deprem İstanbul'dan da hissedildi. Gelen ilk bilgiye göre Ereğli açıklarında gerçekleşen deprem, 5.2 büyüklüğünde. Depremin olduğu Ereğli neresi?

Ereğli'de saat 11.19 sularında gerçekleşen depremin 5.2 büyüklüğünde olduğu tespit edildi. İstanbul çevresinde güçlü şekilde hissedilen deprem korkuya neden oldu. Depremin olduğu Ereğli neresi? İşte depremin büyüklüğüyle ilgili detaylar ve ilk görüntüler.

İstanbul'dan hissedilen Ereğli'deki depremin büyüklüğü

CSEM'in ilk verilerine göre Ereğli açıklarında gerçekleşen deprem, 5.2 büyüklüğünde. Deprem karadeniz açıklarında meydana geldi. Depremle ilgili ilk görüntüleri aşağıdan izleyebilirsiniz.

İstanbul'un 189 km kuzeydoğusunda, Zonguldak'ın 127 km kuzeybatısında, Karadeniz'de, 10 km derinlikte gerçekleşen depremin İstanbul, doğu Marmara ve Batı Karadeniz illerinde hissedildiği belirtildi.

Depremin olduğu Ereğli neresi?

Ereğli depremi Ereğli tam olarak nerede sorusunu da gündeme taşıdı. Ereğli hangi ile bağlı sorusunun yanıtı Zonguldak. Karadeniz Ereğli, Zonguldak il sınırları içinde bulunan bir ilçedir. Türkiye'nin kuzeyinde, Batı Karadeniz Bölgesi'nde yer almaktadır.

depremin olduğu ereğli neresi

İstanbul ile Ereğli arasındaki uzaklık yaklaşık 282 km. Otomobille yaklaşık 4 saatte gidilebilir.

Etiketler: ereğlideprem

Türkiye Haberleri

Yorum