Eren Derdiyok Galatasaray için iyi bir transfer

Hakan Temiztürk
282 kere okundu

Köşe Yazıları

Eren Derdiyok Galatasaray için iyi bir transfer - Köşe Yazıları Haberleri

Galatasaray’a transferi gerçekleşmek üzere olan Eren Derdiyok hava hakimiyeti oldukça iyi bir forvet. Süper Lig'de geçen sezon en fazla hava topu kazanan forvetler sıralamasında Eren Derdiyok 128 ile ilk sırada yer almıştı.

Aynı sıralamaya göre, M. Batdal 104, D. Kadah 96, Rangelov 91, Fernandao 85 hava topu kazanmıştı. Bu listede Galatasaray’dan bir ismin bulunmayışı Eren’in iyi bir transfer olacağının göstergelerinden biri sayılabilir.

Peki Eren-Burak Yılmaz kıyasında durum ne?

Eren tabii ki bir Burak Yılmaz değil; onun kadar başarılı olması beklenmiyor. Ama Umut’tan daha iyi olacağı kesin gibi… Tabloda görüldüğü gibi Burak Yılmaz Eren’e göre daha başarılı…

Eren Derdiyok

Bununla birlikte Eren’in Galatasaray hücumlarında daha fazla topla buluşması ihtimali, onun skora katkısını daha da artıracaktır; hava hakimiyetinin Burak Yılmaz’dan daha iyi olması da cabası…

Neresinden bakılırsa bakılsın Eren Galatasaray için iyi bir transfer olacak. Tek başına forvet sorumluluğunu yüklenebilir mi, bilinmez ama katkısının fazla olacağı kesin.

Üstelik Sarı Kırmızılı taraftarın ‘umutsuz vaka’ olarak saç baş yolduğu Umut’tan ve Kasımpaşa’daki kadar verim vermeyen Donk’tan kurtulma yolunu açacak olması da az bir kazanç değil!


Köşe Yazıları Haberleri

Yorum