Ergin Ataman kurayı yorumladı

Metehan Nazlı
164 kere okundu

Spor

Ergin Ataman kurayı yorumladı - Spor Haberleri

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın eski antrenörü Ergin Ataman Türkiye'nin, 2017 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası'nda çektiği kurayı değerlendirdi.

Milli Takım'ın eki antrenörü Ergin Ataman Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilen Euro Basket 2017 kura çekiminden sonra açıklamalarda bulundu. Kendisine Şampiyona'da takımın başında olup olmaması sorulan Ataman, "Bu sorunun muhatabı ben değilim. Türk basketbolseverler öncelikle bugün gerçekleşen kura çekiminin heyecanını yaşamalı. Son Avrupa Şampiyonası'ndaki ölüm gurubundan sonra bu, iyi bir kuradır. Kendi ülkemizde düzenlenecek bir organizasyon olacağını düşündüğümüzde, iyi bir kura çektik. Grupta ilk iki şansımızı yüksek görüyorum. Çapraz eşleşme için de ilk ikiye girmek bize ciddi bir avantaj sağlar. Önemli olan Türk Milli Takımı'nın 2017 Avrupa Şampiyonası'ndaki başarısıdır. Bu şampiyonada milli takımın madalya kazanabileceğini düşünüyorum. Milli takımın, hangi başantrenörle bu madalyaya daha çok yaklaşacağı, Hidayet Türkoğlu başkanlığındaki federasyonun vereceği bir karardır. Türk basketbolseverler bir süre daha başantrenör kim olacak, diye merak edecek." dedi.

Son Avrupa Şampiyonası'nda takımın başında olan Ergin Ataman, Türkiye'yi başarııya götürecek birçok antrenör arkadaşının olduğunu belirtti. Kimsenin görevden kaçmadığını dile getiren tecrübeli teknik adam kendisine verilen görevi layığıyla yerine getirdiğini dile getirdi. Son olarak şampiyonada takımın başında olacak kişiyi federasyonun belirleyeceğini ekleyen Ataman, göreve kim gelirse gelsin madalyayı sonuna kadar kovalayacağını sözlerine ekledi.


Spor Haberleri

Yorum