Ersun Yanal'dan birlik çağrısı

Metehan Nazlı

Trabzonspor

Ersun Yanal'dan birlik çağrısı | Futbol - Trabzonspor Haberleri

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında oynadığı Antalyaspor maçını 1-0 kaybeden Trabzonspor'un teknik direktörü Ersun Yanal, takımın şu anki durumunun hiç hoşuna gitmediğini, bu durumu birlik ve beraberlikle aşacaklarını söyledi.

Yanal ligde bulundukları konumun beklemedikleri bir sonuç olduğunu aktardı ve kendisinin ve Trabzonspor'a gönül vermiş herkesin bu durumdan mutlu olmadığını vurguladı. Yaşadıkları bu süreçte birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, "Herkes birbirinde bir şeyler bulabilir ama şimdi birlik ve beraberlik zamanı, bunu söyleminin zamanı değil. Trabzonspor, daha önceki dönemlerde bunu yaptığında zarar gördü. Akil ve akıllı olmak lazım. Herkesin üstüne düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmesi gerekiyor." dedi.

'Oyuncu kazanmak çok önemli'

Hem oyuncu kazanmak hem sonuç almak hem de yarışmanın çok zor bir süreç olduğuna dikkat çeken tecrübeli teknik adam, Takımımızda genç, iyi oyuncular var. Bunları kazanmayı herkesten çok istiyorum. Böyle sert ortamda çocukları kaybetmek de var. 17 yaşında Abdülkadir çok iyi bir oyuncu. Bu yarışın içinde çok acımasız, sert ortam var. Yusuf Yazıcı için de aynı şey geçerli. Ümit Milli Takımımızda oynadı, oradaki oyunun kaygı ve endişesinin yüksekliği ile buradaki arasındaki farkın büyük olacağını biliyorsunuz. Oyuncu kazanmak çok önemli. Ülkede en büyük sıkıntılarından biri. En çok oyuncu kazanmaya gayret edenlerden biri olduğumu düşünüyorum. Zamanında bu fazlasıyla görüldü. Yusuf'u da diğerlerini de kazanmak için çaba sarf ediyorum ama kazanırken kaybetme korkusu da açıkçası bende de çok fazlasıyla var." ifadelerini kullandı.

'Oyuncularım kazanmak için herşeyi yapıyorlar'

Yanal, oyuncularına en ufak şeyde olumsuz tepki yağdığını belirterek, Oyuncuların tepkiyi hak etmediklerini düşünüyorum. Kazanmak için her şeyi yaptıklarını biliyorum. Mustafa Yumlu'ya, maçta ömür boyu taşıyacağı iki tane iz geldi. Oyunun başında yaralanmasından sonra birçok oyuncu sahaya terk eder, o oynamayı tercih etti. Bu oyunculara hep beraber destek olmalıyız." şeklinde konuştu.

'Transferde titiz davranıyoruz'

Trabzonspor teknik direktörü Yanal, transferde titiz davrandıklarını ve böyle davranmazlarsa cezanın kaçınılmaz olduğunu söyleyerek, "Trabzon'a oyuncu getirmek, oyuncu almak konusunda sıkıntılar yaşadığımızı herkes biliyor. Bunu başkanımız da defalarca dile getirdi. Sıkıntılı zaman diliminde Trabzonspor'un güçlerini boşa harcamamak konusunda da titiz davrandığımızdan herkes emin olsun. Ben de çok daha farklı kadrolar kurmak ya da bu oyuncuların içinde yeteneği, gücü olan oyuncuların daha iyi gözükmesi için takviyeler yapmak istemez miyim? Transfer döneminde gerekli takviyeler mutlaka olacaktır." diye konuştu.

'Hakemleri bırakıp kendi oyunumuza bakmamız gerek'

Kendilerinin rakibi hakemlerin olmadığına dikkat çeken Yanal, "Antalyaspor maçında kazanabileceğimiz şartlar vardı. Herkes bunun peşinde olmalı. Trabzonspor'un gücünü ortaya koyacak hırsı, öfkeyi biraz da yumruğu vurup 'hadi' demeyi ben de çok istiyorum. Bu oyuncularımın da içinde var. Yetenekleri belki herkes eleştirebilir ama başta Trabzonlu oyuncular olmak üzere hepsi çok önemli ve karakterli futbolcular. Onların Trabzonspor'u taşıyacakları yeri biliyorum ve onlara da güveniyorum." değerlendirmesinde bulundu.


Trabzonspor Haberleri

Yorum